5 مزیت اگزوز دوگانه در مقابل اگزوز تکی خودرو

5 مزیت اگزوز دوگانه در مقابل اگزوز تکی خودرو
  • 9 مرداد 1402
  • 10 بازدید
  • بدون نظر

5 مزیت اگزوز دوگانه در مقابل اگزوز تکی خودرو

یکی از رایج‌ترین تغییرات پس از فروش در هر خودرویی، تعویض سیستم اگزوز است، اما ارتقای اگزوز آنقدرها هم که فکر می‌کنید ساده نیست.

سیستم های اگزوز دوگانه که از کارخانه تولید می شوند می توانند صرفاً برای اهداف زیبایی شناسی باشند یا به عنوان یک سیستم

اگزوز نیمه دوگانه که از لوله Y عبور می کند تا سیستم را در انتهای اگزوز تقسیم کند، اما آیا آنها مزایایی از سیستم اگزوز دوگانه دارند؟

نه تنها یک سیستم اگزوز دوگانه واقعی به شما امکان می دهد صدای اگزوز خود را سفارشی کنید، بلکه گازهای باقی مانده را نیز سریعتر از سیلندرهای

موتور خارج می کند تا تعویض بعدی سریعتر شروع شود و به موتور شما امکان تنفس بهتر و انجام یک چرخه احتراق کامل را بدهد.

بیایید به 5 مزیت سیستم اگزوز دوگانه نگاهی بیندازیم و آنها را با یک اگزوز مقایسه کنیم تا ببینیم چه تنظیماتی برای وسیله نقلیه شما بهترین است.

5 مزیت اگزوز دوگانه

تصور کنید وسیله نقلیه شما مانند یک پمپ خلاء بزرگ است که هوا و سوخت را می مکد، سپس پس از فشرده شدن

از طریق موتور و احتراق، مخلوط سوخت و هوا باقیمانده از طریق سیستم اگزوز شما از سیلندر خارج می شود.

وقتی به نحوه عملکرد این سیستم‌ها نگاه می‌کنیم، دیدن مزایای اگزوز دوگانه آسان‌تر است، بنابراین در اینجا 5 مزیت اصلی استفاده از اگزوز دوگانه واقعی در خودروی شما آورده شده است.

کارایی و اسب بخار

اولین مزیت اگزوز دوگانه در راندمان موتور و اسب بخاری است که به لطف توانایی دور کردن سریع گازهای سوخته از موتور به ارمغان می آورد.

از آنجایی که این گازها به سرعت حذف می شوند، اکسیژن بیشتری می تواند وارد شود و این به موتور شما اجازه می دهد در چند ثانیه به اوج عملکرد برسد.

اگر وسیله نقلیه شما دارای هشت سیلندر و یک اگزوز باشد، هوا سعی خواهد کرد از طریق یک لوله، یک مبدل کاتالیزوری و یک صدا خفه کن خارج شود. این می تواند کارایی و اسب بخار موتور را محدود کند.

با استفاده از یک سیستم اگزوز دوگانه، گازهای خروجی می توانند از هر منیفولد بسیار سریعتر خارج شوند و اسب بخار بیشتری را فراهم کنند.

صدا

جدا از پیشرفت‌های واضح در اسب بخار و بهره‌وری، سیستم‌های اگزوز دوگانه، وسیله نقلیه شما را به یک چرخاننده واقعی سر با صدای کم بوم مشابه صدای یک ماشین عضلانی تبدیل می‌کند.

باید مراقب باشید که منطقه شما قوانین خاصی با توجه به نوع صدا خفه کن انتخابی شما ندارد و می تواند تفاوت بین یک سواری عالی یا یک رانندگی غیرقانونی باشد.

صدایی که دریافت می‌کنید به نوع صدایی که با اگزوز دوگانه H-pipe دریافت می‌کنید نیز بستگی دارد که صدایی نرم و کلاسیک عضلانی ایجاد می‌کند، در حالی که یک X-pipe صدای بلندتر و تندتری تولید می‌کند.

کاهش فشار پشت

کاهش سریعتر گازها نه تنها اسب بخار شما را بهبود می بخشد، بلکه فشار برگشتی را نیز کاهش می دهد که باعث صرفه جویی

در انرژی می شود و حتی می تواند مسافت پیموده شده بنزین و راندمان موتور شما را حتی بیشتر بهبود بخشد.

کاهش فشار برگشتی از شر مصرف سوخت ضعیف و مشکلات ناشی از گرمای بیش از حد خلاص می شود و همچنین می تواند احتمال انسداد کامل اگزوز شما را کاهش دهد.

ظاهر

تعداد زیادی از سیستم های اگزوز دوگانه پس از فروش در بازار وجود دارد که می توانید آنها را با طیف وسیعی از مزایای آنها نصب کنید. اما تنوع ظاهری یکی دیگر از مزایای عالی این اصلاح است.

صدایی که تولید می‌کند اولین چرخاننده سر خواهد بود، اما ظاهری که یک سیستم اگزوز دوگانه ایجاد می‌کند به عابران اجازه می‌دهد تا در سواری اصلاح‌شده شما نگاه کنند.

مصرف سوخت

هزینه اولیه یک سیستم اگزوز دوگانه ممکن است ناامید کننده باشد، اما شانس بهبود مصرف سوخت، در دراز مدت، ممکن است فقط آن را جبران کند.

اگزوز دوگانه با بیرون راندن گازها به بیرون و اجازه ورود هوای تازه به موتور را کاهش می دهد که باعث استفاده بهتر از نیرو و تولید انرژی بیشتر با مصرف سوخت بهتر می شود.

سیستم اگزوز تک در مقابل دوگانه

اکنون می دانیم که مزایای یک سیستم اگزوز دوگانه از طریق بهبود خروج هوا و قدرت اسب بخار است،

آنها اغلب برای اصلاح کننده های خودرو که می خواهند عملکرد وسیله نقلیه خود را بهبود بخشند، جذاب هستند.

اما وقتی این را با یک سیستم اگزوز مقایسه می‌کنید، بهتر است؟ سیستم های اگزوز دوگانه نه تنها ظاهر و صدای بهتری دارند، بلکه اسب بخار شما را نیز بهبود می بخشند.

اگر شما یک موتور بدون توربو شارژ یا هر چیزی زیر یک V-6 دارید، اضافه کردن یک اگزوز دوگانه ممکن است تفاوت زیادی در اینجا ایجاد نکند.

نصب یک اگزوز دوگانه برای کسانی که دارای موتورهای توربوشارژ هستند مفیدتر است که از مقدار سوخت و هوای وارد شده به موتور توسط توربو سود می برند.

داشتن یک سیستم اگزوز منفرد پایان دنیا نیست، زیرا همیشه می‌توانید آن را به یک لوله با قطر بزرگتر ارتقا دهید تا موتور شما نیازی به کار

سخت نداشته باشد و نیازی به صرف هزینه زیادی برای تبدیل سیستم اگزوز خود به یک لوله نباشد. دوتایی

بنابراین داشتن یک سیستم اگزوز واحد ارزان تر خواهد بود و معمولاً برای وسیله نقلیه شما نیز بسیار سبک تر است.

اگزوزهای نیمه دوتایی

بسیاری از وسایل نقلیه اغلب دارای سیستم اگزوز دوگانه نیمه دوتایی یا تقلبی هستند.

این بدان معنی است که آنها از یک صدا خفه کن تک خروجی استفاده می کنند و از یک لوله Y برای تقسیم سیستم به

دو خروجی در انتهای سیستم اگزوز استفاده می کنند که ظاهر یک سیستم اگزوز دوگانه واقعی را از بیرون به وجود می آورد.

یک سیستم اگزوز دوگانه مناسب، برخلاف یک اگزوز دوگانه تقلبی که صرفاً برای نمایش است، دارای منیفولدهای اگزوز مجزا، 2 یا بیشتر

معکوس کاتالیزوری، 2 صدا خفه کن و دو لوله اگزوز مجزا خواهد بود.

اما اگر فقط به دنبال مزایای ظاهری یک اگزوز دوگانه بدون هزینه و تعهد هستید، این گزینه عالی است.

سوالات متداول

آیا اگزوز دوگانه مسافت پیموده شده گاز را بهبود می بخشد؟

اگزوزهای دوگانه با کاهش فشار بر روی موتور و استفاده از نیروی خودرو در کارهای دیگر، مصرف سوخت خودروی شما را افزایش می دهند.

مزیت داشتن اگزوز دوگانه چیست؟

اگزوز دوگانه باعث افزایش قابل توجه اسب بخار می شود، اما نصب آن گران تمام می شود، زیرا باید منیفولدهای ورودی را با هدرها جایگزین کنید، سپس لوله، مبدل و صدا خفه کن مناسب را اضافه کنید.

آیا می توانید یک اگزوز را به یک اگزوز دوگانه تبدیل کنید؟

شما باید پیکربندی های اصلی سیستم اگزوز خود را حفظ کنید، در غیر این صورت برداشتن لوله Y و تبدیل سیستم اگزوز تک فعلی کامیون به یک سیستم دوگانه باعث خرابی بررسی مه دود می شود.

آیا صدای دو صدا خفه کن از یک صدا بیشتر است؟

وقتی فشار را به دو لوله تقسیم می‌کنید، صدای دوتایی بلندتر از یک تک خواهد بود، این فشار را می‌توان با استفاده از یک لوله H کاهش داد.

نتیجه

اگر به‌دنبال سرمایه‌گذاری در کار بعدی خود در اصلاح خودرو هستید و نمی‌دانید کجا باید جستجو کنید، ارتقاء به یک سیستم اگزوز دوگانه ممکن است راه حلی باشد.

این ارتقاء نه تنها اسب بخار و راندمان را افزایش می دهد، بلکه می تواند خودروی شما را با برخی بهبودهای جدی در مصرف سوخت نیز جلوه دهد.

البته، هزینه ارتقاء به اگزوز دوگانه برای همه که در آن از اگزوزهای نیمه دوگانه و اگزوزهای تک قطری منبسط شده استفاده می شود، قابل قبول نیست.

اینها از نیاز به تغییر منیفولدهای ورودی با هدرها، سپس اضافه کردن لوله‌ها، مبدل‌ها و صدا خفه کن مناسب جلوگیری می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان