بررسی باتری BMW و زمان تعویض آن

  • 4 اردیبهشت 1402
  • 9 بازدید
  • بدون نظر

بررسی باتری در BMW و زمان تعویض آن

اگر چراغ باتری بی ام و در حین رانندگی روشن شود، نشان دهنده نقص در شارژ آن است. معمولا مشکل در یکی از اجزای ضروری سیستم شارژ خودرو  است

و باید به سرعت به این موضوع رسیدگی شود. ممکن است دینام به درستی کار نکند و منجر به آسیب احتمالی به سیستم الکتریکی خودرو و خراب شدن باتری می شود.

خرابی شارژ یا روشن ماندن چراغ باتری در BMW می تواند به دلیل آسیب دیدگی تسمه سرپانتین، اتصالات شل، سیم کشی خورده، باتری ضعیف یا دینام معیوب باشد.

رسیدگی سریع به این مشکل بسیار مهم است زیرا رانندگی با دینام معیوب برای مدت طولانی ممکن است منجر به تخلیه باتری و آسیب احتمالی به سیستم الکتریکی خودرو شود.

در این مقاله در مورد نحوه رفع اشکالات شارژ یا روشن ماندن چراغ باتری در BMW صحبت خواهیم کرد.این مقاله علائم، علل

و راه‌حل‌هایی مانند شناسایی مشکلات رایج مانند باتری ضعیف یا دینام معیوب، ارائه نکاتی برای تشخیص مشکل را پوشش می‌دهد.

علائم خرابی  دینام در بی ام و

شرکت بی ام و  یک شگفتی مهندسی است که به دلیل عملکرد و قابلیت اطمینان خود شناخته شده است. با این حال، مانند هر خودروی دیگری، ممکن است

خودروی بی ام و  با مشکلاتی روبرو شود که یکی از آنها نقص در شارژ یا روشن ماندن چراغ باتری است. مهم است که به سرعت به این موضوع رسیدگی شود،

زیرا ممکن است باعث آسیب بیشتر به سیستم الکتریکی خودرو شود، حتی اگر ممکن است سخت  باشد.

چراغ باتری در بی ام و یک سیگنال مهم است که عملکرد سیستم شارژ خودرو را نشان می دهد. اگر چراغ باتری در حین رانندگی روشن شود،

می تواند نشان دهنده مشکل شارژ باشد و ممکن است دینام خراب باشد. برخی از علائم احتمالی که باید به آنها توجه کرد عبارتند از:

روشن بودن چراغ باتری

اگر مشکلی در شارژ وجود داشته باشد یا چراغ باتری روشن بماند، بارزترین علامت روشن شدن چراغ باتری روی داشبورد است.

توجه به این هشدار بسیار مهم است زیرا احتمال وجود مشکل را نشان می دهد.

خرابی سیستم شارژ

اگر روی صفحه نمایش iDrive پیام «نقص عملکرد سیستم شارژ» را مشاهده کردید، به این معنی است که سیستم شارژ خودرو شما مشکل دارد. این یکی دیگر از علائم نقص شارژ است.

شارژ نشدن باتری

اگر چراغ باتری و پیام نقص سیستم شارژ را روی صفحه نمایش iDrive مشاهده کردید، ممکن است

نشان دهنده شارژ نشدن باتری باشد. این اتفاق می تواند منجر به تخلیه سریع باتری شود و اگر باتری به طور کامل تخلیه شود، ممکن است خودرو نتواند روشن شود.

صداهای عجیب

صداهای عجیب و غریب مانند خراش می تواند به دلیل نقص در شارژ از خودرو خارج شود. این صداها نشان دهنده مشکلی در دینام یا تسمه ای است که آن را تغذیه می کند.

کم نور شدن چراغ های جلو

چراغ‌های کم نور می‌تواند در نتیجه نقص شارژ در سیستم الکتریکی خودرو باشد که ممکن است منجر به کاهش منبع تغذیه شود.

این مورد می تواند باعث مشکلات دید در هنگام رانندگی در شب شود و می تواند خطرناک باشد.

مشکلات برقی

هنگامی در شارژ خودرو نقص وجود داشته باشد، ممکن است منجر به مشکلات الکتریکی مانند عملکرد نامناسب رادیو، شیشه های برقی و تهویه مطبوع خودرو شود.

علل خرابی شارژ در بی ام و

اگر چراغ باتری روشن می ماند یا در شارژ باتری مشکلی وچود دارد، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. شایع ترین علت مشکلات سیستم شارژ در BMW ها، دینام معیوب یا باتری ضعیف است.

برای حل مشکلات باتری بی ام و، بسیار مهم است که سیستم شارژ را بررسی کنید تا مطمئن شوید که باتری و دینام به درستی کار می کنند.

سپس، باید از یک اسکنر بی ام وبرای بررسی کدهای خطا از طریق درگاه تشخیصی واقع در زیر داشبورد در سمت راننده استفاده کنید.

در اینجا برخی از دلایل رایج خرابی یا روشن ماندن چراغ باتری در BMW آورده شده است:

باتری

میانگین طول عمر باتری خودرو سه تا پنج سال است، اما عوامل خاصی از جمله نگهداری، عادات رانندگی و وضعیت کلی سیستم الکتریکی خودرو می توانند آن را کوتاه کنند.

افراط در دما نیز می تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد. علاوه بر این، تعمیر و نگهداری برای سلول‌های مرطوب یا باتری‌های سولفاته مورد نیاز است زیرا الکترولیت‌ها می‌توانند تخلیه شوند.

اتصال شل

اگر روی پایه‌ها و گیره‌های باتری خودروتان خوردگی ایجاد شده است، مهم است که فوراً آن را تمیز کنید. خوردگی بسته به شرایط ممکن است در طول زمان رخ دهد.

این نه تنها عمر باتری ماشین شما را افزایش می دهد، بلکه از شارژ کافی آن نیز اطمینان حاصل می کند. می توانید از یک برس و مخلوط جوش شیرین و آب برای پاک کردن لکه ها استفاده کنید.

خوردگی

سیستم الکتریکی خودرو برای اتصال به زمین در چندین نقطه به شاسی متصل است. اتصال شل یا خورده می تواند منجر به اتصال زمین ضعیف و ایجاد مشکلات الکتریکی شود.

مشکلات شارژ اغلب به دلیل خوردگی یا شل شدن مهره ای که کابل را به شاسی متصل می کند رخ می دهد. توصیه می شود کابل های اتصال به زمین را از نظر آسیب یا خوردگی بررسی کنید.

تسمه سرپانتین

هنگامی که لوازم جانبی یا تسمه سرپانتین پاره می شود، دینام برق تولید نمی کند و باعث می شود که ماشین برق، فرمان و تهویه مطبوع را از دست بدهد

و موتور به دلیل کار نکردن پمپ خنک کننده به سرعت داغ شود. تسمه سرپانتین شل و لغزنده نیز در صورت ضعیف بودن کشنده تسمه می تواند مشکلات مشابهی ایجاد کند.

دینام

اگر دینام خودرو جریان کافی تولید نمی کند، می بینید که چراغ باتری روی داشبورد روشن می شود و همچنین ممکن است یک پیام هشدار در iDrive دریافت کنید.

علت خرابی دینام می تواند به دلیل فرسودگی برس ها، دیودهای معیوب یا خرابی روتور باشد. گاهی اوقات ممکن است تعویض دینام ضروری باشد.

سیم کشی

اگر باتری شما شارژ نمی شود یا چراغ باتری روشن می ماند، ممکن است به دلیل سیم کشی بد برق  باشد. همچنین می تواند ناشی

از سیم های آسیب دیده، خوردگی یا از دست دادن اتصالات باشد. باتری در صورت قطع شدن مدار، نیروی لازم برای شارژ را دریافت نمی کند.

مسائل کامپیوتری

خودروهای بی ام و مدرن دارای سیستم شارژ با کنترل کامپیوتری هستند. هر گونه مشکل با رایانه می تواند باعث نقص در شارژ شود که ممکن است

برای رفع آن نیاز به تنظیم مجدد یا برنامه ریزی مجدد داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان