مقایسه بنز و ولوو! کدام یک بهتر است؟

مقایسه بنز و ولوو! کدام یک بهتر است؟
  • 7 خرداد 1402
  • 15 بازدید
  • بدون نظر

مقایسه بنز و ولوو! کدام یک بهتر است؟

در بین شرکت‌های اروپایی، ولوو و بنز همواره از سایرین برجسته‌تر بوده‌اند. ولوو نماد اعتمادپذیری و ایمنی بود، در حالی که مرسدس بنز همین مزایا را در ظاهری با شکوه و لوکس‌تر ارائه می‌کرد.

اما امروزه، ماجرا فرق کرده است زیرا بیشتر تولیدکنندگان به دلیل مقررات دولتی در حوزه ایمنی، با یکدیگر رقابت دارند،

در حالی که طرفداران ولوو و مرسدس همانطور که قبلاً بوده نیست. با این حال، هنوز به این جواب نرسیده ایم که کدام برند طرفدار بیشتری دارد؟ مرسدس یا ولوو؟

به طور میانگین، خودروهای ولوو هواداران بیشتری نسبت به خودروهای مرسدس دارند. هزینه تعمیرات و نگهداری 10 ساله برای هر دو این برندها

بالاتر از میانگین است، اما ولوو در حوزه اعتمادپذیری بهتر از میانگین گرفته شده عمل کرده و مرسدس به شدت زیر ارزش میانگین قرار دارد.

کدام برند هوادارن بیشتری دارد: ولوو یا بنز؟

برای به دست آوردن تصویر دقیق‌تری می‌توانیم به داده‌های ارائه شده توسط شرکت CarEdge استفاده کنیم، زیرا بر اساس میلیون‌ها لیست خودرو و نقاط داده‌ای خودروسازی تهیه شده است. با این حال، مقایسه‌های گسترده بین برندهای خودرو هرگز به صورت کاملاً دقیق نخواهد بود، زیرا هر شرکت چندین مدل خوب و بد تولید می‌کند.

اگرچه ولوو سعی در لوکس بودن دارد، اما نمی‌تواند با آنچه که بنز ارائه می‌دهد، مقایسه شود و تنها برندی است که قادر به رقابت با سدان‌های لوکس مرسدس است.

مرسدس عموماً گرانتر از سایر برندهاست و قطعات یدکی بنز از گران‌ترین قطعات یدکی هستند.

در صورتی که داده‌های زیر را مشاهده کنیم، به نظر می‌رسد که ولوو در حوزه قابلیت اعتمادپذیری بهتر عمل کرده است:

  • بر اساس داده‌های  نشریه CarEdge، در سال 2021، 97.3٪ از خودروهای ولوو از نظر قابلیت اعتمادپذیری رتبه‌بندی شده‌اند،
  • در حالی که تنها 87.5٪ از خودروهای بنز به همین شکل دسته بندی شده‌اند.
  • بر اساس رتبه‌بندی  Consumer Reports، در سال 2020، ولوو S90 به عنوان یکی از خودروهای با قابلیت اعتمادپذیری بالا در دسته لوکس رتبه بندی شده است،
  • در حالی که مرسدس E-Class رتبه پایین‌تری را از آن خود کرده است.

به طور کلی، اگر به دنبال خودرویی با قابلیت اعتمادپذیری بالاتر هستید، ولوو می‌تواند یک گزینه خوب باشد. با این حال،

هرگز نباید دقیقاً از مقایسه مدل‌های خودروهای مختلف و برندهای مختلف صرف‌نظر کنید.

مقایسه ولوو و بنز

تخمین هزینه داشتن یک ولوو، شامل هزینه‌های نگهداری و تعمیر، پرداخت از طریق اقساط، بیمه و هزینه بنزین، در مجموع حدود 50،891 دلار است

که آن را در جایگاه 21 بین تمام تولیدکنندگان خودروهای سواری قرار می‌دهد. مرسدس بنز با هزینه داشتن یک خودرو به مدت 5 سال مبلغ 74،514 دلار در جایگاه 30 قرار دارد.

اگر در نظر داشته باشیممرسدس بنز در حالت متوسط نیز بسیار گران‌تر از ولوو است،عمدتا در حدود 25،000 دلار اضافی صرف خرید اولیه

خودرو میشود در این حالت طبیعی است که باید برای نگهداری هم هزینه بیشتری پرداخت کنید.

برآورد هزینه تعمیرات اساسی ویو S60

هزینه تعمیرات اساسی  و تعویض قطعات یدکی معمولابیش از 500 دلار خواهد شد. با توجه به اینکه ما با دو برند لوکس سر و کار داریم،

احتمال بسیاری زیادی برای هزینه‌های بالا وجود دارد، حتی تعویض روغن در مدل‌های پرچمدار هم می‌تواند حدود 500 دلار هزینه داشته باشد.

بار دیگر در بحث تعمیرات نیز ولوو کمی بهتر از بنزعمل کرده است.

اگر دو مدل قابل مقایسه را در نظر بگیریم و به CarComplaints نگاه کنیم، می‌توانیم ببینیم که داستان کاملاً متفاوت است.

ولو XC90 با 121 شکایت بدترین ولو تولید شده تلقی می‌شود، با این حال همتای آن، مرسدس GLE تنها 19 شکایت دارد.

آیا این ارقام نشان‌دهنده کیفیت و قابلیت اعتماد ماشین‌های این دو برند هستند یا خیر، نمی‌توانم

با اطمینان بگویم، اما روشن است که مردم درباره مدل پرچمدار ولوو، نسبت به مرسدس شکایت کمتری دارند.

مقایسه ولوو و مرسدس: مدل S60 در برابر C-Class

در واقع، ولوو S60 و مرسدس C-Class از جمله سدان‌های کوچکی هستند که دارای طراحی مدرن و داخلی لوکسی هستند و با یکدیگر قابل مقایسه هستند.

داده‌ها در اینجا خودشان را نشان می‌دهند، اما برای داده‌های CarComplaints نیاز به توضیحات بیشتر داریم.

S60 به عنوان یک مدل واحد دسته‌بندی شده است، بنابراین همه 97 شکایت با سال‌ها و تنظیمات مختلف موتور آن مرتبط هستند.

از سوی دیگر، باید گفت که مدل C-Class به حدود 10 مدل تقسیم شده است و تعدادی از آن‌ها شامل بیشترین تعداد شکایت‌ها هستند: C300 با 125 شکایت،

C250 با 64 شکایت و C230 با 52 شکایت. در عوض، تعداد شکایات C200، C220 و C320 کمتر است، بنابراین مسئله به موتور بیشتر برمی‌گردد تا مسئله‌ای با مدل به صورت کلی.

مرسدس E-Class و ولوو S90:کدام بهتر است؟

در مورد مقایسه S90 و E-Class، این دو خودروی سدان لوکس میان‌اندازه با قابلیت‌ها و طراحی مشابه هستند. درباره اعتبار، با توجه به داده‌های CarEdge، S90 امتیاز بالاتری

را نسبت به E-Class دارد. همچنین، S90 شکایت کمتری از مصرف‌کنندگان نسبت به E-Class دریافت کرده است، با اطلاعاتی که از CarComplaints در دسترس است.

با این حال، باید یادآور شد که این تفاوت‌ها ممکن است به اندازه کافی برای اظهار نظر قطعی درباره این کدام خودرو قابلیت اعتماد بیشتری دارد، محسوب نشود، زیرا عوامل بسیاری وجود دارند

که می‌تواند بر اعتبار یک خودرو تأثیر بگذارد. در نهایت، بر عهده خریداران فردی است که تحقیقات خود را انجام داده و تصمیم گیری در مورد کدام خودرو برای نیازها و سلیقه خود بهتر است.

مرسدس E-Class و ولوو S90 مدل‌های اجرایی بازار میانی هستند، اما هیچ چیز متوسط درباره آن‌ها نیست. این مدل‌ها با آخرین ویژگی‌های لوکس

و فناوری بالا تجهیز شده‌اند و همه چیزی که به آن‌ها نیاز دارید و بسیار بیشتر را در اختیار دارند.

مرسدس E-Class با فناوری پیشرفته

مرسدس با مدل S-Class به یک سطح جدید از لوکس برای خودروها دست یافته است، اما به دلیل عدم وجود مدل قابل مقایسه در ولوو، آن را از این لیست حذف خواهیم کرد.

قیمت پایه بین S90 و E-Class به حدی نزدیک است که تقریباً یکسان است، اما نگهداری از S90 کمی ارزان‌تر است. در مورد شکایات خودروها نیز دوباره به توضیحات نیاز داریم

– S90 در ایالات متحده آمریکا به اندازه کافی محبوب نیست، بنابراین تعداد شکایات آن کم است، درحالی که E-Class در بیش از 15 نوع مختلف وسیع‌تر است.

موتور مرسدس از جمله موتورهایی است که بسیار قابل اعتماد هستند، فقط مسئله این است که موتور مناسب را پیدا کرد.

XC40 در مقایسه با کلاس GLA

هر دو شرکت خودروسازی به خودروهای کراس‌اووری زیرکوچکی برای خانواده‌های کوچکی که به خودروی بزرگتری برای شهر و سفرهای بلندتر نیاز دارند، پیشنهاد می‌دهند.مرسدس GLA کلاس جدید است.

با اینکه GLA و XC40 در مورد داده‌های آماری به نسبت نزدیک هستند، اما ما به XC40 رای می دهیم زیرا که کراس‌اوورهای مرسدس برای تعمیر بسیار گران هستند.

این مشکل با مدل‌های بزرگتر مانند GLE قابل قبول است چرا که آن‌ها دارای وضعیت و اعتبار خاصی هستند، اما GLA کوچک همان احساس و شکوهی را ندارد.

XC60 در مقایسه کلاس GLC

در  کراس‌اوور کوچک، دو  مدل GLC و XC60 قرار دارد. در حالی که  این مدل ها  امکانات بیشتری نسبت به XC40 و GLC دارند،

به طبع تعمیر و نگهداری آن‌ها  نیز بیشتر خواهد بود. در مورد XC60 و GLC-Class، به نظر می‌رسد که نظرات متضادی وجود دارد. در حالی که CarEdge ادعا می‌کند

که مرسدس گران‌تر در نگهداری و کمتر قابل اطمینان است، شکایات واقعی صاحبان خودرو بسیار شدیداً در برابر XC60 پشت سر هم قرار دارند.

مقایسه کلاس GLE با XC90

XC90 بهترین خودرویی است که ولوو ارائه داده و یکی از محبوب‌ترین مدل‌های آن‌ها است. از دیگر سو، GLE در رده وسطی بالا است، زیرا هنوز G-Class و GLS-Class بالاتر از آن هستند.

همانطور که مشاهده شد، شکایات واقعی صاحبان خودرو داستان متفاوتی را از داده‌های آماری روایت می‌کند. XC90 6 برابر شکایت بیشتری نسبت به GLE دارد،

اغلب با مدل 2016 و در مورد مسائل الکتریکی و از دست دادن قدرت. هنگامی که شما مدل‌هایی با قیمت بالای 50,000 دلار خریداری می‌کنید،

باید بسیار مراقب خطاهای تولید و نقاط ضعف باشید تا از تعمیرات گران‌قیمت جلوگیری کنید.

کلام آخر:

اگرچه به نظر می‌رسد ولوو گزینه قابل اعتمادتری است، اما انتخاب اکثریت بر بنز است،  چند دلیلی برای این امر وجود دارد.

اولاً، هر دو برند خارجی هستند و می‌دانیم که نگهداری برای خودروهای وارداتی چقدر گران است. در عین حال، شما باید بدانید

که کراس‌اوورهای مرسدس در ایالات متحده ساخته شده‌اند و شبکه نمایندگی بزرگ‌تری نسبت به ولوو دارد.

در مورد قیمت پایه، بیشتر مدل‌های ولوو و مرسدس به قیمتی معادل هستند، اما هر دو برند به طور قابل توجهی گران‌تر از خودروهای داخلی هستند.

اگر شما هزینه اضافی را می‌پردازید، برای استایل و اعتبار انجام می‌دهید نمی توان با اطمینان گفت ولوو برای این موارد مناسب باشد.

هر دو برند ارتباطی با چین دارند، اما همیشه خواهید شنید “آیا ولوو توسط یک شرکت چینی متعلق است” که صادقانه برخی از جذابیت را از آن می کاهد.

هر چند نمی توان به صراحت بنز را پیشنهاد کرد، اما اگر می‌خواهید برای خودرو و نگهداری آن هزینه بیشتری بپردازید، باید منطقی عمل کنید.

در غیر این صورت، با برندهای داخلی، خودروهای ژاپنی و کره‌ای همراه شوید، زیرا آن‌ها بسیاری از ویژگی‌های خوب را با قیمت کمتری نسبت به ولوو و مرسدس ارائه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان