راهنمای خرید و تعویض روغن موتور بنز

راهنمای خرید و تعویض روغن موتور بنز
  • 25 اردیبهشت 1402
  • 8 بازدید
  • بدون نظر
Guide to buying and changing Benz engine oil

خودروهای لوکس شرکت بنز برای همه شناخته شده هستند. وقتی متوجه هزینه خرید روغن موتور بنز و تعویض آن می شوید، ممکن است تعجب کنید

که دقیقاً چه چیزی موجب چنین برچسب قیمتی خواهد بود. بیایید مواردی را که درخرید و تعویض روغن موتور بنزمهم است را نقد و بررسی کنیم.

دلایل مختلفی موجب گرانی و افزایش قیمت تعویض روغن بنز خواهد بود و یکی از دلایل اصلی آن افزایش نرخ پایه کار است که فروشندگان تمایل دارید

در نمایندگی ها دریافت کنند. همچنین ممکن است متوجه شوید که این نمایندگی خدمات اضافی را در کنار تجهیزات روغن در مدل‌های خاص مرسدس ارائه می‌کند.

چرا تعویض و خرید روغن بنز اینقدر گران است؟

بسیاری از دارندگان وسایل نقلیه استفاده از خدمات مستقل یا روانکاری سریع را برای انجام تعویض روغن خود انتخاب می کنند.

این شیوه معمولاً بسیار ارزان‌تر و معمولاً سریع‌تر است و در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند.

با این حال، اگر برای تعویض روغن خود به نمایندگی های بنز مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که تفاوت قابل توجهی در قیمت وجود دارد که ممکن است شما را به عقب براند.
همانطور که این افزایش قیمت می تواند اذیت کننده باشد، خواهید دید که خدمات یک نمایندگی معمولاً به طور قابل توجهی بهتر از

جایگزین های ارزان تر است. شما همچنین تمایل دارید که در ازای پول خود یک روغن مرغوب را داشته باشید.
اما خودروهای مرسدس بنز در مقایسه با تعویض یک روغن معمولی بسیار پیچیده تری باشد.
چند دلیل دیگر وجود دارد که ممکن است در هنگام تعویض روغن در مرسدس بنز برای شما صدق کند یا نباشد، بنابراین بیایید جزئیات

بیشتری را بررسی کنیم تا تصمیم بگیریم آیا خرید روغن موتور ارزش هزینه بیشتر را دارد یا خیر.

1. سطوح روغن موتور

مقدار روغن مورد نیاز برای تامین انرژی موتور در مقایسه با هر وسیله نقلیه دیگری به میزان قابل توجهی بیشتر است. این هزینه کل شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

با توجه به روغن اضافی مورد نیاز، می توانید بفهمید که چرا قیمت آن بیشتر می شود. برای اینکه بینش بهتری داشته باشید، یک موتور 4 سیلندر متوسط به حدود 5 لیتر روغن نیاز دارد.
اما یک مرسدس بنز به دلیل ظرفیت های بسیار بزرگتر خود می تواند تا 9 لیتر روغن موتور نیاز داشته باشد که پر کردن آن هزینه بیشتری دارد.

اگرچه این افزایش قابل توجه است، اما این بدان معناست که خودروی بنز در بین تعویض روغن با طول عمر حدود 15000 مایل یا 1 سال،

بسیار طولانی‌تر دوام خواهد آورد. این تقریباً 3 برابر بیشتر از میانگین ماشین شما است.

2. کیفیت روغن موتور

نه تنها موتور مرسدس بنز به روغن بیشتری نسبت به یک خودروی معمولی نیاز دارد. اما کیفیت روغنی که مرسدس بنز از آن استفاده می‌کند،

یک روغن موتور مصنوعی با عمر طولانی Euro-Spec است تا اطمینان حاصل شود که تا یک سال در زمان تبلیغات آنها دوام می‌آورد.

این بدان معنی است که هزینه کل شما به طور قابل توجهی بیشتر خواهد بود زیرا مقادیر زیادی روغن با کیفیت بالا ارزان نمی شود.

تمام خودروهای تولید شده در آلمان از سوخت هایی با درجه بندی A3/B3 یا A3/B4 استفاده می کنند.

3. تجهیزات تخصصی

تخلیه روغن مرسدس بنز نیاز به تکنیک و تخصص متفاوتی دارد که تکنسین های نمایندگی آموزش دیده و بیش از حد با آن آشنا هستند.
این تکنیک نیاز به استفاده از تجهیزات گران قیمت دارد زیرا باید روغن را با خلاء خارج کند تا اساساً آن را از سیستم بمکد. بسیاری از خدمات تعویض روغن

مستقل و سریع قادر به انجام خدمات مشابه خواهند بود.اما شما هزینه تخصص و خدمات تخصصی را که مستقیماً از گاراژ مرسدس دریافت می کنید پرداخت می کنید.

4. خدمات و بسته های اضافی

اگر تصمیم به تعویض روغن موتور بنز دارید، آنها گزینه های مختلفی را برای شما ارائه می کنند تا از بین آنها به عنوان مشتری بیشترین سود را ببرید.

صراحتاً تعویض روغن یک سرویس بسیار سودآور برای گاراژها نیست، اما از آنجایی که این یکی از منظم‌ترین کارهای تعمیر و نگهداری است،

آنها از این بسته‌ها برای تلاش و فروش بیشتر شما استفاده می‌کنند.معمولاً گزینه های زیادی برای انتخاب دارید که شامل انواع بررسی ها و خدمات وسیله نقلیه شما می شود.
این بازرسی‌های گسترده‌تر به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مشکلاتی را که برای بازگشت و رفع آن نیاز دارید بررسی کنند که برابر با پول و هزینه بیشتر است.

مقایسه قیمت روغن موتورها و هزینه تعویض آنها

اکنون که دلایل قیمت بالای تعویض روغن بنز را می دانیم، بیایید هزینه ها را بین آنها و سایر ارائه دهندگان محبوب تعویض روغن مقایسه کنیم تا ببینیم آنها در مقیاس مقرون به صرفه چه امتیازی کسب می کنند.
تعویض روغن در Walmart یک انتخاب محبوب برای کسانی است که به دنبال پس انداز مقداری پول نقد هستند و به راحتی می توان دلیل آن را فهمید.

با ارزان ترین هزینه ها از کمتر از 20 دلار شروع می شود، اما این تا حد زیادی به محل فروشگاه و کیفیت و کمیت روغن بستگی دارد.
روغن موتور Valvoline دومین گزینه ارزان است و خدمات دیگری مانند چرخش لاستیک و خدمات باتری را نیز ارائه می دهد که افزایش قیمت را توضیح می دهد.
اما وب سایت آنها اطلاعات مفیدی را ارائه می دهد تا به شما کمک کند تا قیمتی را که می توانید برای تعویض روغن خودرو خود بپردازید، تخمین بزنید.

بعدی روغن موتور Jiffy Lube است که در مقایسه با Valvoline که امتیاز بسیار بالاتری دارد، نقدهای بسیار پایین تری دارد

و تنها افزایش قیمت اندکی دارد. اما هنوز خیلی ارزانتر از تعویض روغن مرسدس است.

چگونه هزینه تعویض روغن مرسدس بنز را کاهش دهیم؟

اگرچه قیمت های بالا لوازم یکی و لوازم مصرفی بنز ممکن است چشمان شما را خیس کند، اما ارزش این را دارد که کمی بیشتر برای تعویض روغن موتور خود در نمایندگی بپردازید.

نه تنها برای روغن با کیفیت بالا پرداخت می کنید، بلکه خدماتی که آنها ارائه می دهند دقیقاً همانطور که برای مدل خودروی شما انتظار می رود با تمام قطعات صحیح نیز انجام می شود.
اگر به دنبال این هستید که در هنگام تعویض روغن مرسدس بنز خود تا حد ممکن در هزینه خود صرفه جویی کنید، نکات و ترفندهایی وجود دارد

تا اطمینان یابید که تا آنجا که ممکن است پول نقد صرفه جویی کنید و در عین حال ماشین را در بهترین شرایط نگه دارید.

1. تعویض به موقع فیلتر روغن

مرسدس در تمام بسته های استاندارد تعویض روغن، از فیلتر پشمی در جایگزینی آنها استفاده می کند که می تواند هزینه شما را بدون

اینکه متوجه شوید افزایش دهد. اگرچه توصیه می‌شود از آن استفاده کنید، اما ممکن است با انتخاب یک کاغذ کاغذی در هزینه‌تان صرفه‌جویی کنید.

2. خدمات

ممکن است به یک اسکناس تقریباً 500 دلاری نگاه کنید و تعجب کنید که چگونه تعویض روغن ممکن است تا این حد برای شما هزینه داشته باشد. اما ممکن است سطح خدماتی را انتخاب کرده باشید که دارای امکانات اضافی زیادی باشد که قیمت را بالا می برد.

اگر می‌خواهید در هزینه‌تان صرفه‌جویی کنید، ابتدایی‌ترین بسته خدماتی را که می‌توانید انتخاب کنید و از همه چیزهایی که در بالا ارائه می‌کنند، که معمولاً برای خودتان ارزان‌تر است، اجتناب کنید.

بسته های خدمات ارائه شده در هر نمایندگی بنز متفاوت است، اما به طور کلی، بسته اول مقرون به صرفه ترین گزینه برای شما خواهد بود.

3. برنامه های پیش پرداخت

خودروسازان دیگر مانند BMW پوشش تعمیر و نگهداری رایگان را برای چند سال اول به عنوان راهی برای جذب شما به خودروهای

خود ارائه می دهند، اما متأسفانه این امر برای خودروهای مرسدس ارائه نمی شود.

با این حال، این شرکت یک برنامه تعمیر و نگهداری پیش پرداخت را ارائه می دهند که خدمات معمولی شما را تا 110000 مایل پوشش می دهد

که ادعا می کند رانندگان می توانند تا 30٪ از تعمیر و نگهداری نمایندگی شما صرفه جویی کنند.

هزینه بین هر نمایندگی متفاوت است، اما اگر با فروشگاه محلی خود تماس بگیرید، آنها می توانند اطلاعات بیشتری به شما بدهند.
این یک گزینه عالی برای صرفه جویی در هزینه شما و دریافت تعمیر و نگهداری مورد نیاز است. اما هزینه هر کار اضافی که ممکن است نیاز داشته باشید را شامل نمی شود.

سوالات متداول

هزینه تعویض و خرید روغن موتور  بنز حدودا چقدر است؟

شما می توانید انتظار داشته باشید که بین 180 تا 500 دلار برای خدمات روغن در هر نمایندگی مرسدس بنز بپردازید.

بازه ی زمانی تعویض روغن مرسدس چقدر است؟

می توانید انتظار داشته باشید که تعویض روغن مرسدس بنز تا 10000 مایل طول بکشد که تقریباً دو برابر مقدار توصیه شده برای سایر وسایل نقلیه است.

آیا خودروی بنز به روغن خاصی نیاز دارد؟

توصیه می شود در این خودرو فقط از روغن مصنوعی استفاده کنید. در خدمات نمایندگی، آنها از روغن موتور مصنوعی با عمر طولانی Euro-Spec استفاده می کنند.

سرویس B بنز چیست؟

سرویس B مرسدس بنز شامل تعویض فیلتر روغن و روغن، بازرسی و تصحیح فشار تایرها، بررسی و تنظیم سطح مایعات،

تعویض فیلترهای گرد و غبار کابین، بازرسی ترمزها، تعویض روغن ترمز، و تنظیم مجدد شمارنده تعمیر و نگهداری برای بازدید خدمات بعدی است.

نتیجه

نیازی به مغز متفکر نیست که ببیند هزینه های پرداخت شده در تعویض روغن نمایندگی مرسدس بنز بسیار بالتر و فراتر از قیمت هایی است که انتظار دارید در جاهای دیگر بپردازید.
با توجه به آنچه گفته شد، هزینه ای که برای بنز پرداخت می کنید به این معنی است که وسیله نقلیه شما بالاترین کیفیت روغن را دریافت می کند

که تقریباً دو برابر بیشتر از تعویض روغن خودروی سنتی عمر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان