راهنمای پاک کردن رنگ اسپری شده از ماشین

راهنمای پاک کردن رنگ اسپری شده از ماشین
  • 20 شهریور 1402
  • 4 بازدید
  • بدون نظر

راهنمای پاک کردن رنگ اسپری شده از ماشین

چه خودروی شما رنگ بدی داشته و با اسپری زیاد زیاد شده باشد، چه خودروی شما خراب شده باشد، رنگ های اضافی رنگ های مختلف قیمت فروش مجدد آن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

حتی اگر قصد فروش ماشین تان را ندارید، طبیعتا وسیله نقلیه ما تا آنجا که می‌تواند بهترین ظاهر را داشته باشد. در صورتی که رنگ اسپری تنها مشکل نمای بیرونی باشد،

دستیابی به این امر نسبتاً آسان است.پاک کردن اسپری رنگ از ماشین بدون آسیب کار دشواری است، اما ممکن است بتوانید این کار را با تینر رنگ، استون، مایع ظرفشویی انجام دهید.

همچنین می توانید از بنزین یا ترکیبات مالشی استفاده کنید، اما این موارد بیشتر باعث آسیب رنگ می شوند.

برای پاک کردن اسپری رنگ از ماشین از چه چیزی استفاده کنیم؟

تینر رنگ

تینرهای رنگ به منظور حل کردن رنگ ساخته شده اند، بنابراین قطعا رنگ اسپری را از بین می برند. اما سوال اینجاست که آیا رنگ اصلی را حذف می کنند؟ پاسخ کمی پیچیده است.

اگر وسیله نقلیه شما یک پوشش شفاف روی رنگ اصلی دارد، استفاده از تینر رنگ کاملاً ایمن است. اما در صورت عدم وجود پوشش شفاف، تینر رنگ بلافاصله با رنگ اصلی واکنش نشان می دهد.

و حتی اگر وسیله نقلیه دارای کت شفاف باشد، باز هم باید مراقب باشید. از یک پارچه میکروفایبر استفاده کنید و کمی آن را با مقداری تینر رنگ مرطوب کنید.

شما همچنین باید یک پارچه میکروفایبر خشک و یک واشر فشار یا یک شلنگ باغچه تهیه کنید. سپس تینر رنگ

را به صورت دایره ای روی اسپری رنگ بزنید. شما نمی خواهید فشار زیادی به آن وارد کنید تا از خوردن پوست شفاف جلوگیری کنید.

و در حین حرکت، رنگ اسپری را با یک پارچه خشک پاک کنید تا پیشرفت خود را ببینید. کل این روش بسیار سریع است و بسته به مقدار رنگی که باید پاک کنید، فقط چند دقیقه طول می کشد.

هنگامی که تمام رنگ پاک شد، همه چیز را با آب بشویید تا رقیق کننده رنگ باقیمانده از بین برود، و بس. و اگر آسیبی به کت شفاف وارد کردید، همیشه می توانید آن را جلا داده و به حالت قبل برگردانید.

پولیش ماشین

فرآیند پرداخت رنگ در اصل مانند سنباده زدن است. اما در این مورد، شن بسیار بالاتر و ریزتر است. اما معنی آن این است که شما رنگ را از بین می برید یا آسیاب می کنید.

چنین فرآیندی قطعا رنگ اسپری را از بین می‌برد، اما به پوشش شفاف نیز می‌خورد. و نکته ی جانبی این است که این روش را فقط می توان در خودروهایی با روکش شفاف انجام داد.

حرفه ای ها ممکن است بتوانند این کار را در وسایل نقلیه بدون پوشش شفاف انجام دهند، اما به عنوان یک آماتور، بهتر است آن را ریسک نکنید. حتی با یک کت شفاف،

به خاطر داشته باشید که محدود است. به عبارت دیگر، می توانید آن را تا رنگ جلا دهید. برای جلوگیری از آن، تا جایی که می توانید

پولیش را فقط روی اسپری رنگ نگه دارید. می توانید یک پولیش با قطر کوچک تهیه کنید یا حتی آن را با دست جلا دهید.

اگر می خواهید رنگ اسپری را با آسیاب پولیش کنید، مطمئن شوید که از یک پتانسیومتر استفاده کنید. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد رنگ، آن را روی کمترین سرعت تنظیم کنید

و بین هر بار به سطح زمان دهید تا خنک شود. و اگر آسیبی به کت شفاف وارد کردید، یک متخصص همیشه می تواند آن را لمس کند.

این رایگان نخواهد بود، اما ارزان‌تر از اینکه یک حرفه‌ای کل فرآیند را برای شما انجام دهد، خواهد بود.

آب گرم و مایع ظرفشویی

دست ها اسفنجی را برای شستن ماشین از نزدیک نگه می دارند

آب گرم و صابون ظرفشویی نمی تواند به پوشش شفاف یا حتی رنگ بدون پوشش شفاف آسیب برساند. اما مشکل اینجاست که ممکن است به اسپری رنگ نیز آسیبی وارد نکند.

بسته به نوع اسپری روی وسیله نقلیه شما، صابون ظرفشویی ممکن است به اندازه کافی قوی نباشد که آن را پاک کند.

اما رنگ‌های اسپری وجود دارند که پایه‌های ضعیفی دارند و با صابون ظرف‌شویی واکنش نشان می‌دهند.

در هر صورت، با توجه به اینکه آب گرم و صابون ظرفشویی در هر خانه ای وجود دارد و نمی توانید به رنگ اصلی آسیبی وارد کنید، قطعا ارزش یک شات را دارد. مراحل بسیار ساده است.

یک سطل را با آب گرم، حدود 50 تا 60 درجه سانتیگراد پر کنید و صابون ظرفشویی را به سطل اضافه کنید. هنگامی که آب خوب و صابونی شد، یک پارچه میکروفایبر را داخل آن بیندازید.

سپس شروع به مالیدن رنگ اسپری کنید. می توانید هر چقدر که دوست دارید از فشار استفاده کنید و واقعاً هیچ مشکلی وجود ندارد. اگر رنگ شروع به حل شدن و جدا شدن کرد،

آن را با آب بشویید تا دوباره به رنگ نچسبد. همچنین می توانید به جای پارچه میکروفایبر از یک اسفنج سخت برای چسبندگی

بهتر رنگ استفاده کنید. و مانند همیشه، اگر وسیله نقلیه شما روکش شفافی داشته باشد، پولیش یک گزینه است.

پاک کننده استونی لهستانی

پاک کننده استونی در اصل فقط یک رقیق کننده رنگ است، فقط ساینده کمتری دارد زیرا برای استفاده روی پوست در نظر گرفته شده است.

این کار استفاده از رنگ و اسپری رنگ خودرو را بسیار ایمن تر می کند. رنگ اسپری بسیار ضعیف تر از رنگ اصلی است،

بنابراین می خواهید استون را به آرامی انجام دهید. یک پارچه میکروفیبر را کمی خیس کنید و آن را امتحان کنید. اگر رنگ اسپری را پاک نکرد، کمی بیشتر اضافه کنید و دوباره امتحان کنید.

هنگامی که رنگ اسپری شروع به جدا شدن کرد، می توانید ادامه دهید و همه چیز را پاک کنید زیرا احتمال پاک کردن رنگ اصلی کم است. نکته دیگر، شما همچنین می توانید

پاک کننده استونی را با آب رقیق کنید و آن را به این ترتیب دوز کنید. یک مخلوط 50:50 درست کنید و اگر رنگ اسپری را پاک نکرد، آن را 60:50 کنید.

هنگامی که شروع به پاک کردن اسپری رنگ بدون حذف رنگ اصلی می کند، شما در امان هستید.

اما حتی اگر پاک کننده استونی رنگ اصلی را پاک نمی کند، اگر آن را روی رنگ بگذارید می تواند باعث آسیب شود. برای جلوگیری از آن، به محض اتمام کار، وسیله نقلیه را با فشار شستشو دهید.

پاک کردن رنگ ماشین با استون

و همچنین رنگ اسپری را با یک پارچه خشک پاک کنید تا دوباره به خودرو نچسبد. پاک کننده استونی به سرعت تبخیر می شود و رنگ اسپری را روی خودرو باقی می گذارد تا دوباره بچسبد.

ترکیب مالشی رنگ خودرو در اصل همان پولیش است، اما برای کاربرد دستی ساخته شده است. این بدان معناست که بدون ابزارهای برقی بسیار بهتر عمل می کند،

بنابراین اگر آنها گزینه ای نیستند، یک ترکیب مالشی عالی است. همچنین استفاده از آن برای مبتدیان ایمن تر است

زیرا فضای خطا بدون ابزار برقی به میزان قابل توجهی کمتر است. و ترکیب مالشی به همین خوبی کار می کند، فقط زمان بیشتری می برد.

برای استفاده از آن، در حالت ایده آل باید یک اسفنج پولیش تهیه کنید، اما یک پارچه میکروفیبر نیز این کار را انجام می دهد. و هنگامی که شروع کردید،

آهسته پیش بروید تا ببینید رنگ اصلی و رنگ اسپری چگونه به ترکیب واکنش نشان می دهند. به یاد داشته باشید، ترکیب مالشی نیز باعث از بین رفتن پوشش شفاف می شود،

بنابراین مراقب باشید. و همچنین سعی کنید تا جایی که می توانید روی اسپری رنگی که می خواهید پاک کنید بمانید.

ترکیب را با حرکات دایره ای اعمال کنید تا رنگ اسپری پاک شود. پس از آن، همه چیز را با یک پارچه میکروفیبر تمیز پاک کنید، و این باید باشد. این احتمال وجود دارد

که رنگ اصلی را جلا دهید و اگر خودرو دارای یک دسته علائم چرخشی باشد، عجیب به نظر می رسد. اما شما همیشه می توانید با ترکیب مالشی ادامه دهید و کل پانل را جلا دهید.

پاک کننده گازوئیلی

بنزین یکی دیگر از راه های موثر برای پاک کردن اسپری رنگ است. بنزین به رنگ اصلی یا پوشش شفاف آسیبی نمی رساند. یا حداقل، فوراً به آن آسیب نمی رساند.

بالاخره هر راننده ای تقریباً هر بار که ماشین را پر می کنید مقداری بنزین روی رنگ می ریزد و هیچ اتفاقی برای رنگ نمی افتد

. اما روی رنگ اسپری کار می کند زیرا پوشش شفافی ندارد که از آن محافظت کند و به اندازه رنگ اصلی قوی نیست.

حتی می توانید این روش را در وسایل نقلیه بدون کت شفاف امتحان کنید. اما مطمئن شوید که مقداری را روی یک تکه رنگ که قابل رویت نیست

بمالید تا ببینید چگونه واکنش نشان می دهد. اگر رنگ حل نشد، زمان شروع است. از یک پارچه میکروفایبر استفاده کنید و شروع به مالیدن رنگ اسپری کنید.

به خاطر داشته باشید که بنزین به سرعت تبخیر می شود، بنابراین مقدار بیشتری به پارچه اضافه کنید.

پس از اتمام کار، ماشین را با آب بشویید زیرا نمی خواهید با خطر آتش سوزی در کنار خودرو رانندگی کنید. همچنین لازم به ذکر است که ریختن بنزین روی زمین غیرقانونی است،

بنابراین مراقب نحوه دور انداختن پارچه های مستعمل و استفاده از آن بر روی خودرو باشید. و البته، در حین پاک کردن اسپری رنگ، تمام منابع حرارتی را از خودرو دور نگه دارید.

هزینه حذف حرفه ای رنگ اسپری

هزینه حذف اسپری رنگ از روی خودرو به طور حرفه ای به میزان زیادی بستگی به کارگاه رنگ و مقدار رنگ دارد.

اکثر رنگ‌فروشی‌ها برای حذف مقدار متوسطی از اسپری بیش از حد، که هرگز آنقدر زیاد یا قابل توجه نیست، حدود 150 دلار از شما دریافت می‌کنند.

اما اگر ماشین شما با اسپری رنگ خراب شده باشد، کار، زمان و تلاش بسیار بیشتری نیاز است و خطر آسیب دیدن رنگ بیشتر است.

این بدان معناست که قیمت نیز بالاتر خواهد بود و می تواند به 500 دلار برسد. اما با توجه به اینکه به طور بالقوه حذف رنگ اسپری آسان است، ارزش امتحان یکی از روش های بالا را دارد.

و حتی اگر آسیبی وارد کنید، تعمیر آن به سختی بیشتر از حذف رنگ اسپری هزینه خواهد داشت. در هر دو مورد، همه چیز در مورد پولیش است، مگر اینکه رنگ اصلی را تا فلز لخت بردارید.

آیا WD-40 اسپری رنگ را حذف می کند؟

WD40 ممکن است در از بین بردن رنگ اسپری خوب عمل کند، اما فقط در صورتی که رنگ هنوز نسبتا تازه باشد. با این حال، اگر رنگ تازه باشد، هر چیزی تقریباً مفید خواهد بود،

آب گرم، صابون، ماشین لباسشویی تحت فشار یا حتی یک پارچه خشک. اما نکته خوب این است که WD40 به رنگ اصلی آسیب نمی رساند، بنابراین اگر می خواهید آن را امتحان کنید، ادامه دهید.

آیا می توانید رنگ اسپری را با فشار شستشو دهید؟

اگر رنگ از قبل خشک شده باشد، اسپری رنگ شستشوی تحت فشار روی خودرو امکان پذیر نیست. همیشه می توانید آن را امتحان کنید زیرا خطر آسیب رساندن

به رنگ اصلی را ندارید. و اگر رنگ اسپری ضعیف باشد، ممکن است کار کند، و از گزینه واکس در کارواش سلف سرویس استفاده کنید، زیرا موم نسبتاً داغ خارج می شود.

آیا تمام رنگ های اسپری دائمی هستند؟

تمام رنگ اسپری ماشین دائمی است. برخی از رنگ های اسپری وجود دارند که موقتی هستند و برخی دیگر فقط برای سطوح خاص در نظر گرفته شده اند. اگر این اسپری رنگ روی ماشین شما است،

پس از بین بردن آن کار سختی نخواهید داشت. اما اگر ماشین شما خراب شده باشد، به احتمال زیاد یک رنگ خودرو مشخص شده است و دائمی خواهد بود مگر اینکه آن را بردارید.

چه مایعات خانگی رنگ خودرو را پاک می کند؟

کوکاکولا، قهوه و هر چیزی که حاوی آمونیاک باشد می تواند رنگ اسپری و رنگ ماشین را پاک کند. اما کوکاکولا و قهوه برای پاک کردن رنگ اسپری خیلی طول می کشد، به علاوه کنترل حرکت آن غیرممکن است، بنابراین در نهایت به رنگ اصلی آسیب خواهید رساند. در مورد آمونیاک، همه محصولات حاوی آمونیاک بسیار ساینده هستند و نمی توان آنها را در هر نقطه ای نزدیک به رنگ اصلی استفاده کرد.

آیا آب داغ رنگ اسپری را از بین می برد؟

آب گرم به تنهایی می تواند رنگ اسپری را پاک کند، اما تنها در صورتی که رنگ اسپری بر پایه آب باشد،

یا اگر هنوز نسبتا تازه باشد. اما رنگ های اسپری خودرو بر پایه آب هستند و حذف آن ها تنها با آب گرم غیرممکن است.

آیا ضد عفونی کننده می تواند رنگ اسپری را حذف کند؟

ضدعفونی کننده های دستی که دارای الکل بالایی هستند می توانند رنگ اسپری را پاک کنند. ممکن است کمی طولانی تر از راه حل های دیگری که ذکر کردیم، باشد، اما می تواند کار کند.

اما اگر می توانید، مقداری الکل طبی خالص مصرف کنید زیرا این کار بسیار بهتر عمل می کند. و به یاد داشته باشید که الکل های پزشکی و ضدعفونی کننده ها می توانند به رنگ اصلی آسیب برسانند.

کلمات پایانی

در نهایت، بهترین شانس شما برای پاک کردن اسپری رنگ از ماشین استفاده از رقیق کننده رنگ یا پاک کننده لاک ناخن است. اما به خاطر داشته باشید

که هر دو می توانند به رنگ اصلی آسیب بزنند. اگر می خواهید آن را ایمن تر نگه دارید، سعی کنید رنگ اسپری را صیقل دهید یا از یک ترکیب مالشی استفاده کنید.

در مورد روش های دیگری مانند بنزین، صابون ظرفشویی یا هر روش دیگری که ممکن است در جای دیگری پیدا کنید، بهتر است اسپری رنگ را به طور حرفه ای پاک کنید. هزینه آن حدود 150 تا 300 دلار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان