ماندگاری میل لنگ خودرو چقدر است؟

ماندگاری میل لنگ خودرو چقدر است؟
  • 14 مرداد 1402
  • 9 بازدید
  • بدون نظر

ماندگاری میل لنگ خودرو  چقدر است؟

قبلاً توضیح دادیم که میله اتصال تنها چیزی است که توپی چرخ و قفسه فرمان را به هم وصل می کند. اگر یکی از میل لنگ های از کار بیفتد،

فقط یک چرخ را هدایت خواهید کرد و اگر این اتفاق در حین رانندگی رخ دهد، تصادف قریب الوقوع است.

به خاطر داشته باشید میل لنگ به این راحتی نمی شکند. در واقع،  ما هرگز نشنیده ایم که چنین اتفاقی بیفتد. اما این بدان معنا نیست که غیرممکن است.

آشنایی با میل لنگ

میله اتصال در اصل یک مفصل توپی است و یک مفصل توپی می تواند از سوکت خارج شود. و اینکه چقدر ضروری است

اینکه چه زمانی  میل لنگ را تعویض کنید بستگی به مدت زمانی دارد که شل بوده یا بازی آزاد داشته باشد. اگر فقط یک هفته پیش متوجه آن شده‌اید

می‌توانید یک ماه دیگر با خیال راحت رانندگی کنید قبل از اینکه نگران از کار افتادن کامل آن باشید.

اما به خاطر داشته باشید که رانندگی خودرویی با فرمان ویبره به خودی خود می تواند خطرناک باشد. در پیچ های پر سرعت خودرو را بی ثبات می کند

و حتی در هنگام رانندگی مستقیم نیز ناپایدار می کند. اگر به رانندگی سریع علاقه دارید یا یک راننده مبتدی هستید، بازی آزاد در فرمان نیز می تواند خطرناک باشد

با وجود اینکه حدود یک ماه فرصت دارید تا میل لنگ از کار بیفتد، اما هر بار که ماشین را برانید، کمی بیشتر در معرض خطر تصادف خواهید بود. و به خاطر داشته باشید

که تراز چرخ شما در تمام مدت بد است. بسته به میزان بد بودن تراز، یک ماه می تواند برای از بین بردن لاستیک های شما بیش از اندازه کافی باشد.

و حتی اگر این اتفاق نیفتد، ارتفاع آج را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

میل لنگ فرسوده چقدر دوام می آورد؟

میل لنگ فرسوده می تواند تا سال ها دوام بیاورد قبل از اینکه بیرون بیاید یا بشکند. در این مدت، شل تر می شود، و بازی فرمان شما افزایش می یابد، که رانندگی ماشین را بسیار ناامن می کند.

اما به خاطر داشته باشید که میله کراوات در هر زمان ممکن است بیرون بیاید، حتی پس از یک ماه، بنابراین ایده خوبی است که شانس خود را بیشتر از حد لازم فشار ندهید.

آیا باید همه میل لنگ هایرا به یکباره تعویض کنید؟

نیازی به تعویض همزمان تمام میله های بند نیست. میله های اتصال فقط زمانی تعویض می شوند که از کار بیفتند و اگر فقط یکی از آنها خراب شده باشد، تعویض فقط یکی از آنها اشکالی ندارد. اما همیشه باید میل لنگ دیگر را تست کنید زیرا اگر یکی فرسوده باشد، به احتمال زیاد دیگری نیز در راه است.

آیا تعویض میله ها سخت است؟

تا زمانی که شما تجربه اولیه تعمیر خودرو را داشته باشید، تعویض میل لنگ چندان دشوار نیست. در برخی موارد بازگرداندن میله بند بیشتر از 15 دقیقه طول نمی کشد

زیرا شما فقط دو پیچ را دارید که باید جدا کنید و دسترسی به همه چیز آسان است. اما گاهی اوقات میله لاستیک آنقدر گیر می کند که یک کار 15 دقیقه ای تا یک ساعت یا بیشتر طول می کشد.

تای میله چقدر می تواند دوام بیاورد؟

تای میله ها برنامه های خدماتی به جز بازرسی سالانه تعلیق ندارند. و برخی از تولیدکنندگان میل لنگ حتی به شما گارانتی مادام العمر می دهند.

اما طول عمر متوسط ​​یک میل لنگ بسته به میزان سنگینی ماشین و میزان بد بودن جاده هایی که در آن رانندگی می کنید حدود 100000 مایل است.

چرا میل لنگ می شکنند؟

دلیل شماره یک شکستن میل لنگ این است که چکمه لاستیکی که از مفصل توپ محافظت می کند ترک می خورد و اجازه می دهد تمام چربی ها خارج شود.

این منجر به سایش سریع مفصل توپ می شود و باعث شل شدن میله اتصال می شود. اما حتی اگر چکمه نشکند، گریس داخل می تواند

پیر شود، به علاوه میل لنگ دائما در حال حرکت است که به طور طبیعی به مرور زمان آن را فرسوده می کند.

آیا می توانید انتهای میله را بیش از حد سفت کنید؟

در حالی که سفت کردن بیش از حد انتهای میله های اتصال ممکن است، انجام این کار بسیار دشوار است. خود رزوه میل لنگ قطر زیادی دارد و توپی چرخ نیز ضعیف نیست.

اما سفت کردن بیش از حد آن می تواند حرکت میل لنگ را دشوارتر کند و مشکلاتی را در مسیر ایجاد کند. مشخصات استاندارد گشتاور میل لنگ تا 42 فوت پوند است.

چند میله اتصال روی یک ماشین وجود دارد؟

تقریباً همه اتومبیل ها فقط دو میله دارند. هر دو میل لنگ در جلو هستند و یکی روی هر چرخ می‌نشیند. اما معدود خودروهایی که دارای فرمان چهار چرخ هستند،

چهار میله اتصال دارند، یکی در هر چرخ. که درک آن را ساده می کند. هر چرخی که می تواند بچرخد یک میله اتصال می گیرد.

آیا بلبرینگ هم  میله های اتصال دارند؟

بلبرینگ ها میله های اتصال ندارند. میله های اتصال نمی چرخند و فرمان مستقیماً به آنها وصل نمی شود. میله اتصال چیزی نیست

جز یک اتصال توپی که حرکت خطی قفسه فرمان را به حرکت چرخشی چرخ ها و مجموعه توپی چرخ تبدیل می کند. آنها همچنین تقریباً شبیه به اتصالات توپی تعلیق پایینی هستند.

کلمات پایانی

میله های اتصال را می توان نسبتاً آسان تعویض کرد و اگر علاقه مند به اتومبیل  هستید، می توانید آن را در خانه انجام دهید. در این صورت،

باید حدود 50 دلار برای یک میله جدید و باکیفیت و 60 دلار دیگر برای تراز چرخ های جلو خرج کنید.

اما اگر ترجیح می دهید شخص دیگری این کار را انجام دهد، 75 تا 100 دلار دیگر برای کار اضافه کنید. و به خاطر داشته باشید

که می توانید تا یک ماه دیگر با میله بند فرسوده رانندگی کنید، اما رانندگی به دلیل لرزش و شل بودن فرمان کمی ناامن تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان