چگونه موتور ماشین  را تمیز کنیم!

چگونه موتور ماشین زا تمیز کنیم
  • 22 اسفند 1401
  • 30 بازدید
  • بدون نظر

چگونه موتور ماشین  را تمیز کنیم!

آیا وقتی که ماشین تان تمیز است و همه چیز می درخشد احساس خوبی دارید؟ یک ماشین خوب در هنگام رانندگی در خیابان یا در پارکینگ عالی

به نظر می رسد و شما احساس می کنید که حتی بهتر رانندگی می کنید. اما اگر واقعا می‌خواهید ماشین تان کاملا تمیز باشد، باید کثیفی زیر کاپوت را نیز برطرف کنید.

حتی اگر محفظه موتور در معرض آلاینده ها قرار نگیرد حداقل نه از سطح و قسمت بالایی که اغلب زباله ها و گرد و غبار از دهانه های اطراف کاپوت

و قسمت جلویی خودرو به داخل می روند. تمیز کردن موتور ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد.

چگونه مواد آلاینده را از موتور خودرو بشویید؟

در این مقاله 10 شیوه شستشو و تمیز کردن موتور و نحوه تمیز کردن سریع و کارآمد موتور خود آورده شده است.

گام  اول:  برنامه ریزی کنید

بسیار بهتر است که یک روز گرم و آفتابی را انتخاب کنید. هوای گرم تر، به خصوص رطوبت کم همراه با باد، به خشک شدن موتور و قطعات پس از تمیز کردن کمک می کند.

خنک کردن

اگر ماشین روشن بود، کاپوت را به سمت بالا برگردانید و اجازه دهید موتور حداقل 15 دقیقه خنک شود. اجزای داغ موتور

نه تنها می توانند با عث سوختگی و آسیب شما شود، بلکه ممکن است در صورت پاشیدن آب خنک بر روی آن می توانند موتور بر اثر انقباض سریع آسیب ببیند..

برداشتن پوشش زیر کاپوت

پوشش های پلاستیکی زیر کاپوت را بردارید. اینها را می توان به طور جداگانه تمیز کرد. همچنین ترمینال منفی را از باتری جدا کنید. این مورد

به محافظت از قطعات الکتریکی در صورت خیس شدن کمک می کند. در صورت تمایل می‌توانید باتری را نیز خارج کنید، اما ما بسیاری از محفظه‌های موتور را بدون انجام این کار تمیز کرده‌ایم.

پوشاندن قطعات الکتریکی

با استفاده از کیسه های پلاستیکی، اجزای الکتریکی حساس مانند باتری، سیم های احتراق و واحد کنترل موتور را بپوشانید. اگر یک ورودی هوای موتور در زیر کاپوت وجود دارد، باید آن را نیز بپوشانید.

اگر احساس می کنید که در شستشوی خود دقت خاصی دارید، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید. با این حال،

محافظت از این وسایل الکترونیکی به شما این امکان را می دهد که با کمترین خطر آسیب رساندن به چیزی، با دقت بیشتری تمیز کنید.

چربی زدایی

تمام محفظه موتور را با روغن گیر کاملاً اسپری کنید. هر روغن‌زدایی خانگی، چه پاک‌کننده آشپزخانه باشد و چه یک روغن‌گیر موتوری، کارساز باشد.

کشیدن برس

بسته به اینکه موتور شما چقدر کثیف است، ممکن است نیازی به تمیز کردن نداشته باشید. با این حال، برخی از مناطق، مانند پوشش سوپاپ،

ممکن است سال‌ها دارای روغن و کثیفی باشند. یک برس کوچک با پرزهای مصنوعی  نه فلزی کمک زیادی به کارکردن چربی‌گیر و تمیز کردن می‌کند. در صورت نیاز چربی زدای بیشتری اضافه کنید.

 آبکشی کردن

اگر یک کارواش برقی دارید، می توانید از کارواش خانگی خود استفاده کنید، اما معمولا یک شلنگ استاندارد نیز کفایت می کند. برای این منظور کل محفظه را بشویید،

شستشو را از پشت ماشین آغاز کنید، تمام چربی‌زداها را بشویید. سعی کنید اجزای الکتریکی را مستقیماً اسپری نکنید و سعی کنید

از پاشش آب زیاد در مناطقی که به راحتی خشک نمی شوند جلوگیری کنید.

خشک کنید

اگر هوای فشرده در دسترس دارید، می‌توانید هوا را در زوایا و سوراخ‌ها بدمید تا آب اضافی خارج شود. در غیر این صورت،با هر چیزی که می توانید با یک حوله یا پارچه معمولی سطوح را پاک کنید.

این اتفاق نه تنها به جذب آب کمک می کند، بلکه به از بین بردن آلودگی های باقی مانده نیز کمک می کند.

جایگزینی

ترمینال منفی باتری را دوباره نصب کنید و پوشش پلاستیکی قطعات الکتریکی را بردارید.

تکرار شستشوی موتور در سال

کلید ساده سازی این پروژه این است که در وهله اول اجازه ندهید محفظه موتور شما بیش از حد کثیف شود. شستشوی موتور خودرو یک یا دو سال باعث می شود موتور همیشه تمیز به نظر برسد.

مزایای شستشوی موتور خودرو

این اتفاق می تواند با از بین بردن کثیفی و آلودگی که باعث کارایی کمتر موتور می شود، به بهبود عملکرد موتور شما کمک کند.

یک موتور تمیز نیز کمتر احتمال دارد که بیش از حد گرم شود، زیرا سیستم خنک کننده می تواند به طور موثرتری کار کند.

شستن موتور خودرو همچنین می تواند با جلوگیری از خوردگی و سایر آسیب های ناشی از کثیفی و کثیفی به افزایش ماندگاری آن کمک کند.

سوالات متداول در رابطه با شستشوی موتور خودرو:

آیا شستشوی موتور خودرو با آب بی خطر است؟

شستن موتور خودرو با آب بسیار ایمن است تا زمانی که اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید. مطمئن شوید که موتور را با هوا یا با حوله خشک کنید تا هیچ لکه آب ایجاد نشود.

آیا می توانم از یک کارواش فشار برای شستن موتورم استفاده کنم؟

بله، برای شستشوی موتور خود می توانید از کارواش با فشار استفاده کنید. با این حال، حتما از تنظیمات کم استفاده کنید تا به موتور آسیب نرسانید.

شستن منظم موتور خودرو برای کارکرد نرم آن و جلوگیری از خوردگی مهم است. با این حال، مهم است که این کار را با خیال راحت انجام دهید تا از آسیب رساندن

به موتور یا برق گرفتگی جلوگیری کنید. قبل از استارت زدن از خنک بودن موتور اطمینان حاصل کنید، از پاک کننده های غیر قابل اشتعال استفاده کنید و از ورود آب به داخل موتور خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان