آیا مرسدس بنز در آلمان ارزان تر است؟

آیا مرسدس بنز در آلمان ارزان تر است؟
  • 31 مرداد 1402
  • 5 بازدید
  • بدون نظر

آیا مرسدس بنز در آلمان ارزان تر است؟

ممکن است فرض کنیم همه خودروها در کشور خود نسبت به سایرین و حتی در قاره های دیگر قیمت کمتری دارند. به هر حال، قیمت خودروهای آمریکایی اغلب تا رسیدن به اروپا دو برابر می شود.

آیا خودروهای اروپایی در آمریکا گرانتر هستند؟ خب، این احتمالاً برای برخی از وسایل نقلیه صدق می کند، اما برای مرسدس، نه دقیقاً.

مرسدس در آلمان ارزانتر نیست،  همان MSRP را در اروپا دارد که در ایالات متحده دارد. تنها تغییر جزئی در قیمت MSRP نرخ تبدیل یورو/دلار است که گاهی اوقات مرسدس را در ایالات متحده ارزان تر می کند.

اما حتی اگر MSRP دقیقاً به این سؤال پاسخ می دهد، این فقط نیمی از داستان است. هنوز نشانه‌گذاری‌ها، موتورهای موجود

و تجهیزات اختیاری قابل بحث هستند. پس از در نظر گرفتن همه اینها، ممکن است در نهایت برای یک مرسدس بنز در ایالات متحده هزینه بیشتری بپردازید، یا شاید نه. بیایید دریابیم

نرخ تبدیل ارز

اگرچه ممکن است به نظر مهم نباشد، همه قیمت‌های مرسدس در آلمان و به یورو تولید می‌شوند. این حتی برای مدل های مرسدس که در ایالات متحده تولید می شوند، مانند GLS نیز صادق است.

به همین دلیل است که نرخ تبدیل دلار/یورو اغلب می تواند به شدت بر قیمت خودرو تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، یک مدل خاص 40000 یورو قیمت دارد که در اقتصاد امروز 42101 دلار است.

با این حال، همین چند ماه پیش، در ماه سپتامبر، این 40000 یورو برابر با 38400 دلار خواهد بود. اکنون،

با توجه به اینکه دستمزدها به اندازه ارز در نوسان نیست، این بدان معناست که می توانید یک مرسدس بنز جدید را بسیار راحت تر از آلمان بخرید.

با این حال، در این زمان، ممکن است این بحث وجود داشته باشد که قیمت مرسدس در ایالات متحده کمی بیشتر از آلمان است، اما نه قبل از اینکه برخی از عوامل دیگر را پوشش دهیم.

تجهیزات اختیاری

آلمان به عنوان یک کشور همیشه عاشق معامله بوده است و این به طور مستقیم در بازار خودروی آن منعکس می شود. خودروهای داخلی آلمانی مدل‌های پایه‌ای داشتند

که به قدری فاقد هرگونه آسایش موجودات بودند که شبیه چیزی بودند که مستقیماً از اتحاد جماهیر شوروی بیرون آمده بودند. یک گلف کاملاً

جدید با سپرهای پلاستیکی مشکی و بدون شیشه برقی تا زمانی که زیر 20 هزار باشد خوب است.

و این همان داستان مرسدس است. تا چند نسل گذشته، می‌توان کلاس E را با صندلی‌های پارچه‌ای و موتور دیزلی 130 اسب بخاری خریداری کرد. این باعث شد

که قیمت پایه به طور قابل توجهی کمتر از آنچه در آن زمان در ایالات متحده بود. از سوی دیگر، در ایالات متحده، کلاس E دارای صندلی های چرمی، یک موتور V6 و تعدادی تجهیزات دیگر به صورت استاندارد بود.

با این حال، فقط به این دلیل که استاندارد است به این معنی نیست که رایگان است. این فقط به این معنی است که مرسدس شما را مجبور می کند

برای ویژگی هایی که لزوماً به آنها نیاز ندارید یا نمی خواهید، هزینه اضافی بپردازید. و در حالی که چنین بود، قیمت پایه کلاس E در ایالات متحده

به طور متوسط ​​10 تا 15 درصد بیشتر بود. با این حال، همان مدل با تجهیزات مشابه در اروپا تقریباً به همان قیمت تمام می شود.

امروز، اجباری کردن ویژگی های اختیاری، حداقل از آنچه من دیده ام، دیگر وجود ندارد. برعکس، مدل های مونتاژ شده در ایالات متحده اکنون

تجهیزات استاندارد کمتری را با قیمت پایه پایین تر در مقایسه با اروپا ارائه می دهند.

این می تواند به دلیل کمبود تراشه یا به این دلیل باشد که اقتصاد اروپا در وضعیت بهتری قرار دارد. به هر حال،

هنگام مقایسه مدل برای مدل، قیمت‌ها همچنان تا حد زیادی یکسان هستند و تنها عامل تعیین‌کننده نرخ ارز است.

موتورهای موجود

دوباره، قبلاً با موتورهای موجود همان داستانی بود که در مورد تجهیزات اختیاری وجود داشت. همانطور که قبلاً ذکر شد، یک کلاس E چهار سیلندر دیزلی تا حدود یک دهه گذشته هرگز در ایالات متحده موجود نبود. به این معنی که آلمانی‌ها می‌توانند این گزینه را داشته باشند و هزینه کمتری برای E-Class بپردازند. درست است که آنها در ازای پول کمتری نیز دریافت می کردند، اما با این وجود آنها این گزینه را داشتند.

با این حال، دیگر اینطور نیست و مشتریان ایالات متحده اکنون همه موتورها را مانند تمام آلمانی ها در دسترس دارند. تنها تفاوت در نامگذاری مدل است، بنابراین اجازه ندهید که شما را گیج کند.

مرسدس E-350 در ایالات متحده در واقع یک E-300 در اروپا است. علاوه بر نام، موتورها و قدرت خروجی یکسان هستند.

و حتی زمانی که موتورهای موجود متفاوت بودند، قیمت های همان مدل ها همچنان یکسان بود. حداقل، MSRP بود.

مرسدس بنز در آمریکا

حتی اگر مرسدس برای همه مدل‌هایش بین ایالات متحده و آلمان تقریباً همان پول را می‌خواهد، احتمالاً به دلیل نشانه‌گذاری‌ها بیشتر هزینه خواهید کرد.

در آلمان و اروپا چیزی به نام نشانه گذاری نمایندگی در خودروهای جدید وجود ندارد. برعکس، در بسیاری از موارد، بسته به نحوه پرداخت، حتی می توانید از 2 تا 4 درصد تخفیف دریافت کنید.

با این حال، در ایالات متحده، به‌ویژه در زمان‌های اخیر، نشانه‌گذاری‌های دلال‌ها بسیار زیاد شده است. نشانه گذاری 50٪ یا حتی 100٪ چیز بی سابقه ای نیست.

این بدان معناست که نشانه گذاری عامل تعیین کننده ای است که آیا شما برای یک مرسدس بنز در ایالات متحده هزینه بیشتری می پردازید یا خیر.

و برای به دست آوردن تصویر بهتری از نوع نشانه‌گذاری‌هایی که می‌توانید انتظار داشته باشید، در اینجا چند تخمین آورده شده است.

مقایسه قیمت مرسدس بنز در آمریکا و آلمان:

اکنون به بخش آخر سفر ما، قیمت های پایه MSRP در آلمان و ایالات متحده می پردازیم. بنابراین برای قیمت‌ها، چند مدل را با قیمت‌های آلمانی تبدیل به دلار فهرست می‌کنیم.

همچنین، از آنجایی که یافتن نشانه گذاری برای همه مدل ها غیرممکن است، به طور متوسط ​​10٪ نشانه گذاری اضافه می کنیم.

10 درصد برای اکثر مدل‌ها، به خصوص شاسی‌بلندها و سدان‌های کوچک‌تر، واقعی نیست، اما برای ایمن بودن، بیایید به آن پایبند باشیم.

بنابراین، حتی با 10٪ نشانه گذاری، برخی از مدل ها هنوز هم در ایالات متحده ارزان تر از آلمان هستند.

و این در سطوح استاندارد تجهیزات است. به عنوان مثال، GLS، حتی با 10 درصد نشانه گذاری، 15000 دلار ارزان تر است و GLE تقریبا 20000 دلار کمتر است.

حالا برای لحظه ای، نشانه گذاری ها را از معادله حذف می کنیم. از بین تمام مدل های ذکر شده، فقط کلاس E در آلمان ارزان تر و کمتر از 1000 دلار است.

بنابراین، تمام استدلال هایی که مرسدس یا یک خودروی آلمانی دیگر در کشور خود ارزان تر است، آشکارا نادرست است.

مرسدس بنز مدرن است یا لوکس؟

مرسدس یک ماشین لوکس است. خودروهای پریمیوم همچنان تاکید بیشتری بر کمیت دارند و اساساً خودروهای معمولی

با طراحی بهتر و تجهیزات بیشتر هستند. نمونه ای از خودروهای درجه یک فولکس واگن است.

بنز ارزانتر از آئودی است؟

مرسدس از آئودی ارزانتر نیست. از بین سه برند لوکس آلمانی، آئودی، مرسدس بنز و بی ام و، آئودی همیشه ارزان ترین بوده است.

همچنین، طبق گزارش car.usnews.com، میانگین قیمت شروع یک آئودی 58000 دلار است در حالی که برای مرسدس 64000 دلار است.

بنز کدام ارزان تر است یا بی ام و؟

اگرچه قیمت‌های مرسدس و بی‌ام‌و اغلب شبیه‌تر از متفاوت هستند، مرسدس هنوز کمی گران‌تر است. به عبارت دیگر، بی ام و از نظر عملکرد و تجهیزات استاندارد کمی بهتر است.

مرسدس بنز از پورشه ارزانتر است؟

مرسدس هم به طور کلی ارزان تر از پورشه است و هم در مقایسه مدل های یک رده. به عنوان مثال، پورشه ماکان از 52100 دلار شروع می شود

در حالی که GLC کوپه از 50000 دلار شروع می شود. علاوه بر این، تجهیزات اختیاری در پورشه بسیار گران‌تر است.

ارزان ترین مدل مرسدس کدام است؟

در حال حاضر، ارزان ترین مرسدس بنز که می توانید در ایالات متحده بخرید، A 220 سدان است که از 33950 دلار شروع می شود. ارزان‌ترین شاسی‌بلند GLA با قیمت 37500 دلار

و ارزان‌ترین کوپه کلاس C با قیمت 47850 دلار است. کلاس C همچنین ارزان ترین کانورتیبل با قیمت 55400 دلار است، در حالی که ارزان ترین خودروی برقی EQB با قیمت 54500 دلار است.

خودروهای مشابه مرسدس بنز کدام هستند:

اگرچه مرسدس طیف گسترده ای از مدل ها را دارد که در انواع رده ها و سازندگان مختلف با هم رقابت می کنند، رقبای اصلی برندهای زیر عبارتند از:

  • بی ام و
  • آئودی
  • جگوار
  • لکسوس
  • کادیلاک
  • اینفینیتی

بنز در  کدام کشورها یشترین فروش را دارد؟

در سه سال گذشته و احتمالاً بیشتر، مرسدس بیشترین فروش را در چین داشته است. به عنوان مثال، در سال 2021، مرسدس بنز 774382 دستگاه در چین،286108 دستگاه در آلمان و 274916 دستگاه در ایالات متحده به فروش رساند.

در نتیجه:

همانطور که مشخص است، مرسدس در ایالات متحده ارزان تر از آلمان و در ایالات متحده ارزان تر از هر جای دیگری در جهان است

. نه تنها این، شش کشور دیگر نیز وجود دارند که مرسدس در آنها گرانتر از آلمان است، یعنی در بریتانیا، کانادا، ژاپن، لوکزامبورگ و اسپانیا.

علاوه بر این، اکنون می توانید برخی از مدل های بزرگتر مرسدس بنز را در ایالات متحده با تجهیزات اختیاری کمتری نسبت به آلمان خریداری کنید. که در برخی موارد منجر به اختلاف قیمت 20000 دلاری می شود.

با این حال، شما همیشه باید نشانه گذاری های فروشنده را در نظر بگیرید که در آلمان وجود ندارد. اما با وجود این، تقریباً همه مدل‌ها همچنان در ایالات متحده ارزان‌تر خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان