اهمیت میل لنگ در خودرو هزینه تعویض آن

اهمیت میل لنگ در خودرو هزینه تعویض آن
 • 15 مرداد 1402
 • 11 بازدید
 • بدون نظر

اهمیت میل لنگ در خودرو هزینه تعویض آن

میله های اتصال از اجزای سیستم تعلیق هستند که برای سیستم فرمان هر وسیله نقلیه بسیار مهم خواهند بود. میل لنگ تنها قطعه ای است که توپی چرخ و قفسه فرمان را به هم وصل می کند.

این موارد نشان می‌دهد که میله‌های اتصال چقدر مهم هستند و در صورت شکستن چقدر می‌توانند خطرناک باشند. اما از نکات مثبت این هست که این قطعه ارزان است.

قیمت متوسط یک میل اتصال جدید 50 دلار است و تعویض آن کمتر از یک ساعت زمان می برد. بسته به جایی که در آن زندگی می کنید،

هزینه کل به 100 تا 150 دلار می رسد. به یاد داشته باشید که بعد از آن باید تراز چرخ را نیز انجام دهید که حدود 60 دلار هزینه دارد.

هزینه تعویض میله لنگ چقدر است؟

میله اتصال روی قفسه فرمان می پیچد و سپس به مجموعه توپی چرخ وصل می شود. اساساً چیزی بیش از یک مفصل توپی نیست که در بیشتر موارد آن را بسیار ارزان می کند.

شما می توانید میله های کراوات ارزان را برای تقریباً هر خودرویی با قیمتی در حدود 25 دلار پیدا کنید. میله های اتصال با کیفیت بالاتر چیزی که باید تهیه کنید حدود 50 دلار است.

میله های OEM 100 دلار یا بیشتر قیمت خواهند داشت، اما به خاطر داشته باشید که تقریباً تمام خودروسازان از میله های اتصال ساخته شده توسط سازندگان قطعات یدکی استفاده می کنند.

سپس نام خود را روی جعبه می زنند و قیمت را 100٪ افزایش می دهند. به عنوان مثال، فورد میله های اتصال خود را از Motorcraft، Chevy از ACDelco، و تقریباً تمام سازندگان برتر اروپایی از TRW دریافت می کند.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که بررسی کنید چه کسی اجزای سیستم تعلیق را به سازنده خودروی شما عرضه می کند

و میله های کراوات خود را مستقیماً از آن برند دریافت کنید. به این ترتیب، کیفیت OEM را با نصف قیمت دریافت می کنید.

در مورد تعویض، یک مکانیک باتجربه حداقل 15 دقیقه طول می کشد تا یک میله کراوات را تعویض کند. این به پیچیدگی وسیله نقلیه شما نیز بستگی دارد.

اما برای ایمن بودن، فرض کنید زمان لازم برای تعویض میله بند 45 دقیقه است. با توجه به میانگین ملی نرخ ساعتی مکانیک، این به معنای 75 دلار دیگر برای نیروی کار است.

اما می توانید به راحتی میله اتصال را تعویض کنید و آن 75 دلار را پس انداز کنید. با این حال، شما نمی توانید به طور متوسط در هزینه های تراز هر چرخ 60 دلار صرفه جویی کنید

زیرا تراز چرخ ها پس از تعویض میله بند الزامی است.

بررسی هزینه تعویض میل لنگ:

خرید میل لنگ جدید ب شرح زیر است:

 • 25 دلار – کیفیت پایین
  50 دلار – قطعات پس از فروش با کیفیت OEM
  100 دلار + – OEM
  هزینه دستمزد جهت تعویض قطعه:
  50 دلار – اتومبیل های کوچکتر و قدیمی (دهه 1980-1990)
  75 تا 100 دلار – تقریباً همه اتومبیل های مدرن
  تراز چرخ جلو:
  50 تا 100 دلار – بسته به جایی که میل لنگ را می خرید.

علائم خرابی میل لنگ چیست؟

علامت شماره یک میل لنگ بد، شل بودن فرمان است. هنگامی که فرمان را از چپ به راست تکان دهید، متوجه خواهید شد که فرمان حدود نیم اینچ یا کمی کمتر بازی آزاد دارد.

در حین انجام این کار، متوجه می‌شوید که از یکی از چرخ‌های جلو نیز کمی به هم می‌خورد، اما فقط اگر به چرخ نزدیک باشید، آن را خواهید شنید.

همچنین ممکن است هنگام چرخش، شتاب گیری یا فقط در سرعت های خاص، متوجه لرزش فرمان شوید.

میله بند نادرست چرخ های جلو را از تراز خارج می کند که اگر چند ماه یا بیشتر ادامه داشته باشد باعث سایش ناهموار لاستیک می شود.

صدای جیغ لاستیک هنگام عبور از پیچ های آهسته با زاویه فرمان زیاد نیز رایج است. و ممکن است هنگام عبور از دست اندازها همان صدای تپش را بشنوید، اما به ندرت صدای کوبیدن

میل لنگ آنقدر بلند است که هنگام رانندگی متوجه آن شوید. اما لازم نیست به این علائم تکیه کنید تا بدانید که آیا یکی از میل لنگ های شما بد است، زیرا آزمایش آنها بسیار آسان است.

نحوه تست سلامت میل لنگ:

بررسی جک تا یکی از چرخ های جلو:
اگر به طور خاص به یکی از میل لنگ های چپ یا راست مشکوک هستید، با جک زدن آن چرخ شروع کنید. نیازی به محکم کردن آن با پایه جک نیست زیرا تست آن فقط یک دقیقه طول می کشد.
لاستیک را با هر دو دست در موقعیت های ساعت سه و نه بگیرید و به سرعت آن را به داخل و خارج (چپ و راست) تکان دهید.

اگر متوجه شده‌اید که چرخ بازی آزاد دارد و صدای خفیفی را می‌شنوید، میل لنگ بد است.

همچنین می‌توانید به پشت فرمان برسید و در حالی که چرخ را تکان می‌دهید، میل لنگ را بگیرید تا احساس بهتری از ارتعاشات داشته باشید. پس از آن، ماشین را پایین بیاورید و طرف دیگر را نیز تست کنید.

آشنایی با ابزار مورد نیاز جهت تعویض میل لنگ:

 • ست ابزار چنگال ترشی OMT،
  ابزار جداکننده مفصل توپی 5 عددی،
  ابزار جداسازی میله بند کش سنگین برای کامیون سبک خودرو،
  جداکننده توپی برای برداشتن بازوی پیتمن با آداپتور چکش هوایی و دسته ضربه ای

تعویض میل لنگ نسبتاً ساده است، اما شما به یک جک ماشین، دو پایه جک و ترجیحاً یک کیت ابزار جداسازی میله / اتصال توپ نیاز دارید.

شما می توانید بدون کیت کار کنید، اما بسته به اینکه میله کراوات چقدر محکم شده باشد، می تواند زمان بیشتری را صرف کند.

1. قسمت جلویی را بالا ببرید و آن را با پایه های جک محکم کنید:

هنگام تعویض میله های اتصال، می خواهید هر دو چرخ جلو را در هوا نگه دارید، حتی اگر فقط روی یکی از چرخ ها کار می کنید.

دلیلش این است که فرمان را از چرخ آسیب دیده جدا می‌کنید و در حین انجام این کار، ممکن است چرخ دیگر بچرخد و ماشین را روی شما بیاندازد.

2. چرخ را بردارید:

اگر ماشین شما لاستیک های نازک تری دارد، برداشتن چرخ دقیقاً ضروری نیست، اما فضای بیشتری برای کار در اختیار شما قرار می دهد.

اتاق اضافی مخصوصاً هنگام کار بر روی پایه های جک استاندارد به جای بالابر اتومبیل یا بالابر قیچی مفید است.

3. پیچ میله را باز کرده و آن را از توپی چرخ خارج کنید:

اکنون مهره ای را که میله اتصال را روی توپی چرخ نگه می دارد، بردارید. در صورت تمایل می توانید این کار را با آچار ضربه ای انجام دهید.

وقتی مهره خاموش شد، سعی کنید میله بند را از مجموعه توپی چرخ بیرون بکشید. اگر تکان نخورد، از ابزار برداشتن میله بند با اندازه مناسب استفاده کنید تا آن را از بین ببرید.
اما اگر ابزار ندارید، چند بار با چکش به گوش توپی چرخ (جایی که میله از آن عبور می کند) ضربه بزنید و محکم به آن ضربه بزنید. پس از چند ضربه، میل لنگ درست بیرون خواهد آمد.

4. میله اتصال را از قفسه فرمان بردارید:

میل لنگ روی قفسه فرمان رزوه می شود. قبل از اینکه آن را بردارید، محل مهره قفل میل لنگ را علامت بزنید تا بتوانید میله جدید

را در همان مکان تنظیم کنید. بعد از آن همچنان به تراز نیاز خواهید داشت، اما تراز به جایی که باید باشد نزدیک‌تر خواهد بود.

برای برداشتن میل لنگ ، مهره قفل را باز کنید، اما مطمئن شوید که میله فرمان را نچرخانید. میل لنگ جایی برای آچار دارد، بنابراین از آن برای مقابله با مهره قفل کننده استفاده کنید.

5. میله جدید را نصب کنید:

میله جدید را نصب کنید و مطمئن شوید که مهره قفل در همان محل نسبت به طول میله قفسه فرمان قرار دارد. بقیه یک روند معکوس حذف است.

و بار دیگر، تراز چرخ های جلو پس از تعویض میله بند الزامی است، بنابراین قبل از انجام آن زمان را تلف نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان