چرا آبپاش برف پاک کن از کار می افتد؟

چرا آبپاش برف پاک کن از کار می افتد؟
  • 5 مرداد 1402
  • 3 بازدید
  • بدون نظر

چرا آبپاش برف پاک کن از کار می افتد؟

آیا تا به حال در موقعیتی قرار گرفته اید که مایع برف پاک کن شیشه جلو شما خارج نشود؟ نگران نباشید، دلایل زیادی وجود دارد که موجب می شود برف پاک کن ها به درستی کار نکنند.
این مقاله به برخی از رایج ترین آنها پرداخته و راه حل هایی برای حل این مشکل ارائه می دهد.

چرا مایع شوینده شیشه جلو شما خارج نمی شود؟

مایع شوینده شیشه جلو مخلوطی از آب و یک ماده تمیز کننده است. این نه تنها به شما کمک می کند بهتر ببینید، بلکه پاشیدن حشرات، فضولات پرندگان، کثیفی ها و سایر زباله ها را نیز پاک می کند.

هنگامی که برف پاک کن خود را روشن می کنید، مایع لباسشویی از نازل ماشین شما پاشیده می شود.

گاهی اوقات وقتی دکمه بازوی برف پاک کن را فشار می دهید، مایع لباسشویی پاشیده نمی شود.

نازل ممکن است با خاک و زباله مسدود شود. گاهی اوقات، مخزن مایع شیشه شوی با کمبود مایع مواجه می شود.

در موارد دیگر، ممکن است پمپ واشر معیوب یا خراب داشته باشید که باید تعویض شود. دلیل کار نکردن مایع لباسشویی شما هر چه باشد،

دانستن نحوه تعمیر آن باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما برای بردن ماشین به مغازه می شود.

در اینجا برخی از محتمل ترین دلایلی که باعث می شود مایع لباسشویی شما پاشیده نشود آورده شده است:

مخزن مایع برف پاک کن شیشه جلو خالی یا شکسته است:

مخزن مایع شیشه پاک کن ظرفی برای مایع شیشه شوی، جزء سیستم آبیاری است که آب یا مایع صابون را برای تمیز کردن سطح شیشه اسپری می کند

. از آنجایی که مواد معدنی و نمک طبیعی آن کم است، این نوع مایع را می توان به راحتی در مخزن مخزن خودرو برای استفاده در آینده ذخیره کرد.

معمولاً از یک ماده پلاستیکی ساخته شده است و دارای یک چراغ هشدار دهنده بر روی داشبورد خودرو است تا در صورت خالی بودن آن به راننده هشدار دهد.

زیرا این مهمترین دلیل خارج نشدن مایع برف پاک کن شماست.
اولین قدم این است که بررسی کنید آیا مایعی در مخزن وجود دارد یا خیر. اگر وجود داشته باشد، مشکل جای دیگری است.

اگر سیالی در مخزن نیست، می توانید سعی کنید سیستم را با مایع جدید پر کنید. می توانید آن را در هر پمپ بنزین و اکثر فروشگاه ها خریداری کنید. اگر کار کند، خوب و خوب است.

اگر نه، سیستم برف پاک کن خود را در اسرع وقت تعمیر کنید. این بدان معنی است که تا زمانی که سیستم برف پاک کن خود را تعمیر نکنید، نمی توانید شیشه را با برف پاک کن ها تمیز کنید.

مخزن را برای هر گونه ترک، نشتی یا آسیب بر روی آن بررسی کنید. اگر مشکلی در مخزن وجود ندارد، وقت آن است که سایر قطعات سیستم را بررسی کنید.

گرفتگی نازل شیشه شوی:

اگر مایع شیشه‌شوی شما هنوز بیرون نمی‌آید، حتی پس از برداشتن هرگونه انسداد و بررسی اینکه پمپ شیشه‌شوی شیشه‌شو خوب کار می‌کند، ممکن است

به دلیل گرفتگی نازل شیشه‌شو باشد. این می تواند ناشی از ورود زباله به این ناحیه باشد یا صرفاً به دلیل روش های نادرست شستشوی شیشه جلو باشد.

اگر اخیراً در کارواش بوده اید، این محتمل ترین دلیلی است که مایع برف پاک کن شما خارج نمی شود. برای رفع این مشکل، باید هر گونه زباله را که ممکن است

نازل را مسدود کرده باشد، با استفاده از یک سیم کوچک یا انبردست دماغه سوزن بردارید و آن را از مخزن شیشه شوی دور کنید.

پس از انجام این کار، برف پاک کن های شیشه جلو خود را دوباره تست کنید تا ببینید درست کار می کنند یا خیر.

شیلنگ شوینده شیشه جلو را بررسی کنید:

ممکن است شیلنگ مایع لباسشویی آسیب دیده باشد. قسمت لاستیکی لوله شوینده شیشه جلو را از نظر ترک یا پارگی بررسی کنید. اگر آسیب دیدید،

کل شیلنگ مایع برف پاک کن شیشه جلو را تعویض کنید تا از جریان مناسب مایع لباسشویی اطمینان حاصل کنید.

برای تمیز کردن آنها، از یک سوزن یا سوزن برای پاک کردن انسداد استفاده کنید. در صورت در دسترس بودن می توانید از هوای فشرده نیز استفاده کنید.

فیوز پمپ واشر سوخته است:

ابتدا باید فیوز آسیب دیده را پیدا کنید. با بررسی اینکه هیچ گل یا زباله ای مانع دسترسی به جعبه فیوز شما نمی شود، شروع کنید.

به داخل خودرو برسید و صفحه پلاستیکی مشکی بزرگی را که روی یک بلوک مستطیلی فیوز با یک سیستم قفل روی آن پوشانده شده است، بررسی کنید.

یک کلید یا پیچ گوشتی تخت را در یک دهانه کوچک در یک طرف قرار دهید و جعبه فیوز خود را باز کنید تا بتوانید فیوز سوخته را عوض کنید.

هنگامی که قفل جعبه فیوز خود را باز کردید، محتویات آن را نگاه کنید تا چیزی که شبیه یک چوب نقره است که دو سیم برق از دو طرف آن خارج می شود، پیدا کنید.

این فیوز برف پاک کن شماست و باید در شیار 15 یا 20 آمپر باشد. آن را بررسی کنید تا ببینید آیا منفجر شده است، اگر چنین است، باید آن را با یک آمپر جدید با همان درجه آمپر جایگزین کنید.

اگر در باز کردن جعبه فیوز احساس راحتی نمی‌کنید، می‌توانید با روشن کردن اشتعال، تشخیص دهید که کدام یک از فیوزهای ماشینتان برق برف پاک کن

و پمپ لباسشویی شما را تامین می‌کند. در پشت یکی از فیوزهای شما یک دوشاخه چراغ آزمایشی وجود دارد که وقتی فیوز مربوطه برق داشته باشد روشن می شود.

هنگامی که برف پاک کن ها و پمپ لباسشویی خود را روشن می کنید، مطمئن شوید که به درستی کار می کنند و بنویسید

که کدام فیوز برای آنها کار می کند. این فیوز سوخته خواهد بود و باید در اسرع وقت آن را با یک فیوز جدید با همان درجه آمپر تعویض کنید.

مشکل پمپ شیشه شوی:

اگر تمام موارد بالا را امتحان کرده اید و برف پاک کن های شیشه جلو شما هنوز کار نمی کنند، به احتمال زیاد پمپ شیشه شوی مشکل دارد.

بهترین راه برای تعیین اینکه آیا این مورد است، بررسی مخزن مایع شیشه شوی است. باید درپوش را باز کنید و آب موجود در آن را بردارید، سپس دوباره سعی کنید برف پاک کن ها را روشن کنید.

اگر تمام مراحل را انجام دادید و مایع هنوز بیرون نیامد، به این معنی است که شما مشکل پمپ برف پاک کن دارید و باید در اسرع وقت آن را تعویض کنید.

کلام آخر:

خارج نشدن مایع برف پاک کن از نازل یک مشکل رایج در خودروها است و نباید زیاد شما را نگران کند. شایع ترین دلیل عدم وجود مایع در  پمپ است

و بیشتر تعمیرات مربوط به مشکلات 15 دقیقه ای DIY است که با سوزن یا هوای فشرده قابل حل است.

اطمینان حاصل کنید که قبل از تعویض پمپ آب، تمام مراحل را دنبال کنید، زیرا تنها بخش گران قیمت سیستم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان